Yazdır

Erzurum Bölgede Teknik, İlk Yardım ve İş Güvenliği Eğitimi Verildi

0kapakErzurum Bölge Birliğinde, Bölge Birliği ile bağlı kooperatiflerde görev yapan personele yönelik OMV Petrol Ofisinin işbirliğiyle Teknik ve İş Güvenliği eğitimi verildi. 

Eğitimin açılışında konuşan Erzurum Bölge Müdürü Ali Karaarslan akaryakıt satışı yapan kooperatif personelinin; tankerlerden akaryakıt depolarına boşaltma ve akaryakıt depolarından çiftçiye satışı esnasında alması gereken tedbirlere ilişkin yapılan bilgilendirmenin önemine vurgu yaptı.

Karaarslan, “Çalışma ortamlarında emniyet tedbirlerini alalım. İş güvenliği çok önemlidir. Her şeye rağmen sıfır kaza ile işimizi önemseyelim. Olası tehlikelere karşı alınacak tedbirler, bu durumlarda yapılacak müdahale, can ve mal güvenliği açısından son derece önemli.” dedi.

Erzurum Bölge Birliği ve OMV Petrol Ofisi arasındaki İstasyonlu Bayilik Sözleşmesi kapsamında akaryakıt satışı yapan kooperatif personeline, OMV Petrol Ofisi İş Güvenliği Uzmanı Volkan Terzioğlu, tarafından; acil durum, yangın sınıfları, yanma ve yangın, yangınla mücadelede nasıl korunmalı ve alınması gereken tedbirler, akaryakıt depolama işlemleri, tahliye işlemleri, yanıcı ve patlayıcı sıvı gazların özellikleri, yangın söndürme cihazlarının doğru kullanımı, potansiyel tehlikeler ile patlamanın etkileri, patlamanın sağlığa etkileri, patlayıcı ortamlar, tehlike alanları, dranaj, taşıma havuzu, yağ tutucu, dispenser, depolama ile ilk yardımın tanımı, ilk yardım konularında teknik ve iş güvenliği eğitimi verildi.

OMV Petrol Ofisi saha çalışanlarından Ali Ordu Şengül ve Engin Şendur tarafından da, personele; akaryakıt depolama işlemleri, tahliye işlemleri, gazların özellikleri, yangın söndürme cihazlarının doğru kullanımı, patlayıcı ortamlar, tehlike alanları, drenaj, taşıma havuzu, yağ tutucu, dispenser konularında bilgi verildi.

Eğitime; Erzurum Bölge Müdür Yardımcısı Ali Furkan Özata, Erdinç Dişoğlu, Yönetmen Abdullah Vural ile Bölge Birliği ve kooperatif çalışanları katıldı.

Ayrıca katılımcılara, OMV Petrol Ofisi tarafından katılım belgeleri de verildi.

Sırrı GÜL-ERZURUM