Yazdır

Başkan Külcü’den 15 Temmuz Mesajı…

04Hafızalarımızdan asla silinmeyecek, FETÖ terör örgütünün demokrasimize karşı yapmaya çalıştığı 15 Temmuz’daki kalkışmanın üzerinden 1 yıl geçti.

15 Temmuz 2016, ülke olarak büyük kayıplar verdiğimiz, buna karşın Milli İradeye gönül vermiş insanların, ‘Türk Milleti’nin gerektiğinde nasıl tek yumruk olabileceğinin, vatandaşlarımızın; sağcı, solcu, Sünni, Alevi, Türk, Kürt demeden bir araya gelerek vatanına nasıl sahip çıkabileceğinin dünyaya en iyi şekilde gösterildiği bir gün olarak tarihimizde yerini aldı.

Herkes çok iyi bilmeli ve anlamalıdır ki 15 Temmuz’da olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli irademize karşı yapılacak her hareket, milletimizin birlikteliği sayesinde püskürtülecektir.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak;  1.1 milyon ortağımız, iştiraklerimiz ve yaklaşık 8 bin çalışanımızla, 1 yıl önce yaşanan bu kalkışma ve akabinde olduğu gibi, ülkemiz demokrasisine ve Milli irademize yapılan bu hain darbe teşebbüsünü bir kez daha kınıyoruz. Böylesi bir olayın bir daha asla yaşanmaması temennisiyle minnettar olduğumuz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize de uzun ömürler diliyoruz.

Selahattin Külcü

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı