Yazdır

Genel Müdür Karayama'dan 15 Temmuz Mesajı

karayama55Bugün 15 Temmuz... Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimizin, vatanımızı FETÖ’cü hainlerden kurtarmasının birinci yıldönümü...

Bir yıl önce bugün, milletin hür iradesini kendi boyunduruğu altına alacaklarını sanan FETÖ’cü alçaklar; 15 Temmuz 2016 gecesinde kadim tarihimizde örneği görülmemiş bir gözü dönmüşlükle ülkemize, milletimize, devletimize, toplumsal birlik ve bütünlüğümüze haince ve alçakça saldırdılar. 15 Temmuz gecesi kadınıyla-erkeğiyle, genciyle-yaşlısıyla destan yazan milletimiz, 1 Dolar’a kendini ve milletini satan FETÖ’cü hainlere ve tüm dünyaya millet iradesinin üstünde bir güç olmadığını gösterdi.

Biz, 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997, 27 Nisan 2007 askeri müdahalelerini yaşamış, millet iradesinin hiçe sayıldığı dönemlerde neler olduğunu görmüş bir milletiz. Ancak 15 Temmuz 2016’da Devletin kurumlarının içine sızmış alçaklar; kendi milletinin, meclisinin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin, Emniyetinin, Milli İstihbarat Teşkilatının üzerine bomba ve kurşun yağdırdı.

Milletimiz yaşadığı onca olaydan sonra kendi geleceğini yine kendi belirlerdi. Hiçbir iradeyi kendi iradesi üstünde görmeyerek İkinci Kurtuluş Savaşı olan 15 Temmuz akşamı bir kahramanlık destanı yazdı. Sokakları, meydanları boş bırakmadı ve hainlere karşı şanlı bir direniş sergiledi. İman dolu çelikten bedenler Çanakkale’de olduğu gibi uçaklara, tanklara karşı yeni bir destan yazdı. Yurdunu alçaklara uğratmayarak, siper etti gövdesini. Bu uğurda 249 vatan evladını şehit verdi,  binlerce vatan evladı gazi oldu ancak şanlı Türk Bayrağı yere düşmedi.

Milletimiz, 15 Temmuz’da seçilmiş Cumhurbaşkanına seçilmiş hükümetine ve seçilmiş parlamentosuna sahip çıkarak Türkiye’nin bir daha darbelerle alınamayacağını darbe severlere gösterdi.  Bu destansı zaferde hiç kuşkusuz liderimiz, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın soğukkanlı ve ileri görüşlü tutumu, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın kararlı söylemleri ve milletimizin onlara olan güveni milletimize büyük güç verdi. “Sokakları boş bırakmayın ve ülkenize sahip çıkın” çağrıları dönüm noktası olurken, minarelerden yükselen salalarla mermilerin ve bombaların üzerine akın-akın yürüyen milletimiz, tüm dünyaya “söz konusu vatansa gerisi teferruattır” mesajımızı ezberletti.

Tarım Kredi ailesi olarak darbe girişiminin tespit edilmesini müteakip 1 milyon ortağımız ve çalışanlarımıza mesajla sokağa çıkma çağrısı yapılarak milletimizin topyekün direnişine katkı sağlanmış ve başta Kahramankazan Ahi Köyü muhtarı Ali Anar olmak üzere onlarca ortağımız ve yakınları şehit ya da gazi olmuştur. Tarım Kredi Kooperatifleri, işin başından itibaren verdiği mesajlar, demokrasi mitinglerine aktif katılım göstererek bütün kademelerindeki çalışanları ve ortakları ile bir bütün olarak milletinin yanında olmuştur.  

Tarım Kredi Kooperatifleri ailesi olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade gününde şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz Gazilerimize de şükranlarımızı iletiyoruz. İstiklal Marşının Şairi Mehmet Akif'in hasta yatağında söylediği gibi 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ ve bir daha 15 Temmuz benzeri bir gün yaşatmasın...