Yazdır

Tekirdağ Bölgede Sözleşmeli Avukatlarla Toplantı

0kapakTekirdağ Bölge Birliğinde, kooperatiflerin sözleşmeli avukatları ile vadesi geçen alacakların tahsili ve tasfiyesi amacıyla devam etmekte olan icra takiplerinin ve 6824 sayılı Yasa kapsamında yapılandırılan dosyaların durumu istişare edildi. 

Bölge Birliği toplantı salonunda, kooperatiflerin sözleşmeli avukatlarıyla bir araya gelen Bölge Müdürü Ergin Çubukcu, avukatların kooperatif ve ortaklar arasındaki sorunları, kooperatiflerce yapılması gereken iş ve işlemler hakkında görüş alış verişinde bulunurken, Bölge Birliği’ne bağlı kooperatiflerin vadesi geçen alacaklarının tahsili ve tasfiyesi amacıyla devam etmekte olan icra takiplerinin durumunu değerlendirdi.

Toplantıda Bölge Müdürü Ergin Çubukcu“Kooperatiflerce; ortaklara kullandırılan kredilerin takip edilmesi ve Tarım Kredi Mevzuatı doğrultusunda vadesi geçen alacakların tahsilatına hız verilmesi gerekmektedir. Amacımız, kooperatiflerimizce kullandırılan ve vadesi geçen hesaplarda bulunan kredilerin tahsilini maksimum seviyeye çıkarmak ve 2017 yılında yapılacak tahsilat çalışmalarına hız vermektir.” dedi.

Öte yandan, yapılan toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Neşe Sarılgan ve Bölge Birliği Avukatı M. Emirhan İşkür de iştirak etti.

Fatih DURAN / TEKİRDAĞ