Yazdır

Polatlı’daki Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret

0kapakGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ankara’nın Polatlı ilçesindeki mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadırları ziyaret etti. Ziyaret kapsamında mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını dinledi.

Bakanlara, Ankara Valisi Ercan Topaca, Şanlıurfa milletvekilleri, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Tarım İl Müdürü Bülent Korkmaz, Tarım Kredi Ankara Bölge Müdürü Veli Altunkaş ve diğer kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri eşlik etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal üretim sürecinde önemli bir yere sahip mevsimlik tarım işçilerinin problemlerinin çözüme kavuşturulması için Bakanlıklarca ortak çalışma yapıldığını her geçen gün eksikliklerin giderileceğini belirtti.

Tarım Sigortaları hususunun  önemine de değinen Bakan Fakıbaba, Polatlı ilçesinde yaklaşık bin 400 hasar ihbarı geldiğinin bunun 900’e yakınında hasar tespiti yapıldığını ödemelerin en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.