Yazdır

Bafra Karpuzu Tarım Kredi Kanalıyla Türkiye Pazarına Açıldı

0kapakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile Ulusal Market Zincirleri arasında yapılan yaş meyve sebze alım protokolleri kapsamında Samsun Bölge Birliği’nden CarrefourSA’ya ilk sevkiyat Bafra Karpuzu ile başladı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Şemis Kalem ve Bafra Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yardımcısı Mehmet Sulak tarafından karpuz alımı yapılan ortaklar tarlalarında ziyaret edilerek, görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret esnasında ürün değerlendirme konusunda görüşlerini dile getiren Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu “Samsun Bölge Birliği olarak kooperatiflerimiz vasıtasıyla çiftçilerimizin ürettiği birçok ürünün pazarlamasını yapmaktayız. Merkez Birliğimizin CarrefourSA ve Migros ile yaptığı yaş meyve sebze alım protokolleri çerçevesinde ürün değerlendirme kapsamına Bafra karpuzunun da girmesi memnuniyet vericidir. İlerleyen dönemlerde tedarik ettiğimiz ürünler yelpazesine yenilerini katma çabası içerisinde olacağız. Ürün değerlendirme faaliyetleri ile ortaklarımızın ürünlerini pazarlayarak, pazar sıkıntısını ortadan kaldırmak ve ürünlerinin değerinde satılmasını sağlamaktayız. Tarladan değerinde alınan ürünlerin aracısız ve uygun fiyatla tüketicilere ulaşması da sağlanmaktadır. Ürün değerlendirme faaliyetleri sonucunda üreticilerimiz ve nihai tüketicilerde oluşan memnuniyet, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.” şeklinde konuştu.

Tayfun KAÇAR / SAMSUN