Yazdır

Kütahya Bölge Birliği, Arpa Alımında Rekora Ulaştı

0kapakKütahya Bölge Birliği 2017 hububat alım döneminde, 39 bin ton arpa ile 9 bin ton buğday alımı gerçekleştirerek arpa alımında Bölge rekoru kırmış oldu.

Ürün alım faaliyetleri kapsamında, kooperatifleri sık sık ziyaret ederek alım faaliyetini sahada takip eden ve ürün alım faaliyetinin önemine vurgu yaparak görüşlerini bildiren, Bölge Müdürü Özkan İnci; “Ortak ürünlerini değerlendirme çalışmaları sayesinde, çiftçilerimiz hem ürünlerini değerinde satabiliyor, hem de verdikleri ürünler sayesinde borçlarını ödeyebiliyorlar. Bu sayede piyasadaki fiyatlar da dengede tutulabiliyor. 2017 yılı bizim için, hububat alımında rekora ulaştığımız sene oldu. 70 civarı kooperatifimizdeki personelimizin özverili çalışmaları ile bu güzel sonuca ulaşıldı.

Alınan bu ürünler faaliyet alanımızda bulunan Tarım Kredi Yem Kütahya ve Dazkırı şubelerinde, Arpa Ezmesi Tesisi kurduğumuz Mahmudiye, Beylikova, Altıntaş, Güre kooperatiflerimizde ve diğer Bölgelerin taleplerinin karşılanmasında, talep gelmesi halinde de diğer Firmalara satış yapılarak değerlendirilmektedir. ” dedi.

“Ürün alım çalışmalarının, her sene üstüne koyarak devam edeceğini düşünüyoruz.” diyen İnci sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Önümüzdeki dönemlerde, Afyonkarahisar, Aslanapa ve İnönü Kooperatiflerimizdeki Mısır Silajı Tesislerinin de devreye girmesi ile ortaklarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bölge Birliğimize bu rekoru getiren, özverili çalışmaları nedeniyle emeği geçen tüm kooperatif personeline ve katkılarından dolayı Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Bülent Akça’nın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum.”

İsmail UYGUN / KÜTAHYA