Yazdır

Bakan Fakıbaba Çiftçilerle Buluşmaya Devam Ediyor

0kapakGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara Valisi Ercan Topaca, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer, Tarım İl Müdürü Bülent Korkmaz ve Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Müdürü Veli Altunkaş Polatlı ilçesine bağlı Sarıoba, Karacaahmet, Şabanözü ve Yeniköseler  köylerindeki üreticilerle ve tarım işçileri ile bir araya geldi.

Yöre çiftçileri üretim maliyetlerinin düşürülmesi ve üretim miktarının artması için çiftçi eğitimlerinin yapılmasını isterlerken; aynı zamanda hububatta sulu ve kuru alanlara göre buğday kotalarının ayrı ayrı belirlenmesini ve borçların yapılandırılması gibi konuları dile getirdiler.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, sürdürülebilir üretim için eğitimin önemine değinerek, bu talepten son derece memnun olduğunu ve Bakanlık birimlerinin bu hususa özel önem vereceklerini kaydetti. Fakıbaba, tarımda vahşi sulamanın önüne geçilmesi gerektiğini, üretim sürecinde önemli bir yere sahip tarım işçilerinin problemlerini çözeceklerini, üreticilerce dile getirilen her türlü talepleri not ederek çözümü noktasında çalışacaklarını ifade etti.