Yazdır

Elazığ’da Hıdırbaba Hizmet Bürosu Açıldı

0kapakMalatya Bölge Birliği hinterland alanında bulunan Elazığ ilinde Poyraz Tarım Kredi Kooperatifine bağlı Hıdırbaba Hizmet Bürosu yapılan törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Malatya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri, Malatya Bölge Birliği personeli, Poyraz Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri, bağlı köylerin muhtarları ile çiftçiler katıldı.

Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan ve Malatya Bölge Birliği Denetçisi Şevket Toraman yaptıkları konuşmalarda hizmet bürosunun açılışından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok ise, Hıdırbaba ve yöresinde yapılan fizibilite çalışmaları ve araştırmaları sonucu, yörenin özellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yönünden büyük potansiyele sahip olduğunun tespit edildiğini, bu açıdan da gerçek manada üreten çiftçinin ayağına hizmeti götürmenin hem üretici açısından hemde Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetlerinin artırılması açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Altunok, Tarım Kredi Kooperatiflerinin sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanmak için birinci şartın kooperatife üye olmak oladuğunu hatırlatarak; Tarım Kredi’ye üye olmayan tüm çiftçileri kooperatiflere beklediklerini vurguladı.

Açılan hizmet bürosuna sahip çıkılması yönünde yöre halkını ve çiftçileri uyaran Bölge Müdürü Altunok, “Bugün itibarıyla hizmeti ayağınıza getirdik. Bizler üzerimize düşen görevi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Tabiki sizlere de düşen görevler var. İnşallah  sizlerde tüm tarımsal ve hayvansal ihtiyaçlarınızı Tarım Kredi Kooperatiflerinden sağlarsınız. Sizler yeterki kooperatifinize sahip çıkın, hizmet bizden” diyerek sözlerini tamamladı.

Hıdırbaba hizmet bürosunun açılış törenine iştirak eden tüm katılımcılar, 13 yıl aradan sonra Tarım Kredi Kooperatifini Hıdırbaba da tekrardan görmelerinin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiği söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.