Yazdır

Malatya Bölge Birliği Dane Mısır Alımına Başladı

0kapakMalatya Bölge Birliği faaliyet alanındaki dane mısır üretimi yapılan Diyarbakır ili ve bağlı kooperatiflerde mısır alımına başlandı.

Ortak ürünlerin değerlendirilmesi kapsamında mısır alımı yapılan kooperatifleri yerlerinde ziyaret eden Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok; ortak ürünlerin değerlendirilmesi kapsamında arpa alımından sonra dane mısır alımına da başlandığını kaydederek; bunun yanında alımı yapılan ürünlerin çeşitliliğini artırmak için de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak üreticilerin tarımsal girdilerini karşılamanın yanında üretmiş oldukları ürünlerin de imkanlar ölçüsünde alınması ve değerlendirilmesiyle piyasa fiyatlarının regüle edildiğini ifade eden Altunok, “Bu sayede ortaklarımız ürettikleri ürünleri değeri fiyata satarken; kooperatiflerimizden kullanmış oldukları kredileri de vadesinde ödeyerek, her türlü ihtiyaçlarında tekrar kredi kullanabilecekler.” dedi.

Altunok, ayrıca hafta sonu olmasına rağmen ürün alımı yapılan kooperatiflerin açık olması ve tüm personelinin görevlerinin başında olmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi.

E. Ömer ÇETİNKAYA-MALATYA