Yazdır

Samsun Bölge, Tarım Fuarında Yerini Aldı

0kapakTÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2017 Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açıldı.

Samsun’da düzenlenen fuara, Samsun Bölge Birliğinin yanı sıra birçok önemli firmanın temsilcileri ve yabancı ülkeden gelen misafirler katıldı.

Fuar açılışındaki basın toplantısında konuşan Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, “Tarım fuarları tarım, hayvancılık ve teknoloji alanındaki gelişmelerin takip edilmesi, tarımsal üretime yönelik finansman imkânlarının ve devlet desteklerinin katılımcılara aktarılması açısından çok önemlidir. Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak gerçekleştirildiği Samsun ilimizde yapılan bu fuar üreticilerimizle buluşma noktasında bir fırsattır." dedi.

Karadeniz bölgesinin en büyük tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarında Samsun Bölge Birliğinin açmış olduğu stant yoğun ilgi gördü.

Fuarın açılışında bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü ve beraberindekilere; Tarım Kredi standında sergilenen ürünler hakkında Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu tarafından bilgi verildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Çiftçi Bilgilendirme Eğitimi Düzenlendi

Samsun Bölge Birliği tarafından Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde yer alan Konferans Salonunda çiftçi bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Bölge Müdür Yardımcısı İsmail İdiz yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından, Bölge faaliyetlerinin anlatıldığı bir sunumun gerçekleştirdi.

Gübretaş A.Ş. Ziraat Mühendisi Ender Kozal tarafından doğru gübreleme ve bitki hastalıkları konularında, Tarım Kredi Yem A.Ş. Veteriner Hekimi Anıl Ak tarafından ise hayvan yetiştiriciliği ve hayvan hastalıkları konularında eğitim verildi.

Eğitimin ardından,  fuara vermiş olduğu desteklerden ötürü Samsun Bölge Birliğine ve şirket temsilcilerine TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Server Seçer tarafından plaket takdim edildi.

Tayfun KAÇAR - SAMSUN