Yazdır

Samsun Bölgede Çeltik Alımına Başlandı

0kapakSamsun Bölge Birliği yetkilileri, çeltiğin ortaklardan alınması ve pazarlanması konularında Samsun ili Bafra ve Alaçam ilçelerinde bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri yetkilileri ile değerlendirme ve istişare toplantısı düzenledi.

Samsun Bölgede düzenlenen toplantıda kooperatif yetkililerine; ürün alım politikası yanında kooperatiflerce uygulanması gereken satış, kredi ve tahsilat stratejileri hakkında bilgi verilerek yaşanan sorunlar istişare edildi.

Toplantıya Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Şemis Kalem ve Bafra ile Alaçam ilçelerinde bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerinin yetkilileri katıldı.

Toplantıda ürün alımının önemine vurgu yapan Bölge Müdürü Doyurucuoğlu, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, tarımsal üretimle ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayarak üreticimizin her zaman yanındayız. Desteğimiz sadece hasat sonuna kadar değil. Ürünlerin pazarlanması sürecinde de ortaklarımızın yanlarında olmak, piyasayı onların lehine regüle ederek ürünlerini değerlendirmek amacındayız. Kurum olarak piyasada olmamız, çiftçinin ürününün değerini bulması, ürün bedelini hemen tahsil etmesi ve borcunu zamanında ödemesi anlamına gelmektedir.” dedi.

Ürün alımı yerinde incelendi

Toplantının ardından, Doyurucuoğlu ve Kalem tarafından Bafra Tarım Kredi Kooperatifince tedariki gerçekleştirilen kapya biberlerin alım yeri ziyaret edildi.

Burak ÇALIK / SAMSUN