Yazdır

Bakan Fakıbaba Bursa’da STK’lar ile Buluştu

0kapak‘Bursa İli Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba; “Toprağın olduğu yerde insanların kalmasını sağlayacağız” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, “Bursa İli Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı”nda Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantıya, Tarım Kredi Kooperatifleri adına Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş katıldı. Bursa’da Güneş’e Balıkesir Bölgeden Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Pullu, Bölge Müdürü Vedat Altın ve Bölge Müdür Yardımcısı İdris Ceylan eşlik etti.

 “Toprağın olduğu yerde insanların kalmasını sağlayacağız”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba; “Göreve ilk başladığım gün yardımcılarımız ve danışman arkadaşlarımızın dediği ilk şey ‘Sayın Bakanım bizim görevimiz toprağı bilgiyle suyla ve çiftçiyle buluşturmak.’ dediler. Biz toprağı suyla buluşturduğumuzda, toprağın olduğu yerde insanların kalmasını sağlayacağız ve orada kalacaklar.” dedi.

“Kadınlarımız tarım ve hayvancılıkta ön plana çıksın”

Fakıbaba; “Şehirlerde toprak ve üretim bitti. Artık koca koca betonlar var. Hayvancılıkta da şunu söylüyoruz; ‘Ana olmazsa dana olmaz, dana olmazsa et ve süt olmaz’ Bu çok önemli. Kadın kardeşlerimizi, bacılarımızı tebrik ediyorum. Pırıl pırıl bacılarımı görüyorum, ne kadar mutlu oluyorum. Erkek kardeşlerim beni bağışlasınlar ama kadınların daha başarılı olduğunu görüyorum. Allah'ın da verdiği annelik özelliği bakımından bence çok daha başarılılar. Bu konuda Tarım Bakanlığı olarak kadınları elimden geldiği kadar destekleyeceğimden emin olsunlar.” ifadelerini kullandı.

Toplantı için Bursa’da bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş toplantı öncesi Bursa ilindeki Barakfakıh ve Gürsu kooperatiflerini ziyaret ederek faaliyetler hakkında bilgi aldı. Bölge Müdürü Altın da Balıkesir Bölge Birliğinin faaliyetleri hakkında Genel Müdür Yardımcısı Güneş’e bilgi sundu.

Zekeriya SAYAR / BALIKESİR