Yazdır

Karayazı ve Karaçoban İlçesi Gençleri Erzurum Bölgede

0kapakGençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Şehirler, Kültürler ve Yörelerimiz Projesi’ kapsamında, 85 kişilik öğrenci grubu, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliğini ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Şehirler, Kültürler ve Yörelerimiz Projesi’ kapsamında, Erzurum’un Karayazı ve Karaçoban ilçeleri ile bu ilçelere bağlı köylerde ikamet eden 85 kişilik öğrenci grubu, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliğini ziyaret etti. Öğrencilere, Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım tarafından Tarım Kredi faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Çiftçi ve ortakların her türlü tarımsal girdi ihtiyaçlarının Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile karşılandığını ifade eden Yıldırım, “Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçiye hizmet eden bir kuruluştur. Erzurum Bölge Birliği, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır il, ilçe, belde, mahalle ve köylerinde bulunan kooperatiflerimiz aracılığı ile ortaklarımıza ve gerektiğinde diğer üreticilere tarımla ilgili her türlü hizmeti vermektedir.” dedi.

Kooperatifçilik ilkeleri, Bölge Birliğinin tarihçesi, amaçları, görevleri, mevzuatı, projeleri, üreticilere yönelik yapılan üretim, pazarlama, satış, finansman, kredi ve eğitim faaliyetleri hakkında sunum yapan Yıldırım, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Ziyarette, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Zülküf Yılmaz ile gençlik liderleri de hazır bulundu.

Sırrı GÜL / ERZURUM