Yazdır

Erzurum Tarım Fuarı Törenle Açıldı

0kapakErzurum Tarım Fuarı, Ortadoğu’nun en büyük fuar merkezi olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen ve 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşan ve Erzurum Bölge Birliği Koordinatörlüğünde, Tarım Kredi Kooperatifi iştiraklerine ait ürünlerin de sergilendiği ‘Erzurum Tarım Fuarı’na çok sayıda firma katıldı.

Tarım fuarının açılışına, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, Erzurum Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı A.Rıfat Bezginoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım, Bölge Birliği çalışanları, tarım kuruluşlarının idarecileri, üreticiler ile çok sayıda çiftçi ve davetli katıldı.

Tarım Kredi standını ziyaret edenlere Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım tarafından stantta bulunan ürünler hakkında bilgi verildi. Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım, “Tarımsal amaçlı fuarlar, kurumumuz hizmetlerinin tanıtımı, yeni teknolojilerin ortaklarımızla buluşturulması, üreticiler ve toplumun her kesimi ile temas sağlayabilmemiz, daha geniş kitlelere hitap edebilmemiz ve pazar payımızın artırılması açısından faydalı olmaktadır.” dedi.

Konuşmaların ardından, fuara katılan davetliler tarafından fuar alanında açılan stantlar ziyaret edildi.

Fuarda Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği koordinatörlüğünde, Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Gübretaş, Tarım Kredi Yem, Tareks Hayvancılık, Tarım Kredi Gıda, Tarkim ve Tarkplast Sulama Sistemleri firmaları stant açtı. Standı ziyaret edenlere görevliler tarafından bilgi verildi.

Fuarda; yeni teknolojik ürünler, traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama aletleri, makine ve ekipmanları, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları ile diğer tarımsal aletler yer aldı.

Sırrı GÜL / ERZURUM