Yazdır

Malatya Bölgede 2017 Yılının İlk 9 Ayı Değerlendirildi

0kapakMalatya Bölge Birliği faaliyet alanındaki illerde bulunan kooperatif personeliyle değerlendirme ve istişare toplantıları düzenlendi.

Malatya Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Van, Bitlis, Muş ve Bingöl illerine bağlı kooperatif personeliyle Tatvan’da, Diyarbakır iline bağlı kooperatif personeliyle Diyarbakır’da, Malatya, Elazığ ve Tunceli illerine bağlı kooperatif personeliyle de Malatya’da bir araya gelinerek değerlendirme toplantıları yapıldı.

2017 yılı Eylül ayı sonu itibariyle gerçekleştirilen değerlendirme ve istişare toplantılarında kooperatiflerin mevcut durumları ile geçen senenin aynı dönemi karşılaştırılarak, 2017 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranları masaya yatırıldı. 2017 yılsonu itibariyle hedeflerin gerçekleştirilmesi noktasında sıkıntılı olan kooperatifler üzerinde durularak sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok toplantılarda yaptığı konuşmada Bölge Birliğinin genel durumu hakkında bilgi vererek bugüne kadarki çalışmalarından dolayı hizmetlisinden kooperatif müdürüne kadar tüm personele ayrı ayrı teşekkür etti. Bölge Birliğinin rehavet kabul etmeyen bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Bölge Müdürü Altunok, yıl sonuna az bir süre kaldığını, dolayısıyla herkesin üzerine düşen görevi tam olarak yapması ve tabiri caizse taşın altına elini koyması gerektiğini ifade etti.

Altunok, vadesi geçen alacakların tahsil veya tasfiyesi ile ilgili olarak; 6824 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma işlemlerinin 31 Ekim 2017 tarihinde sona ereceğini de hatırlattı. Tüm başarıların altında ekip çalışması olduğunun altını çizen Altunok, bundan sonraki çalışmalara, bugüne kadar olduğu gibi Bölge-Kooperatif ayrımı yapmadan, hep beraber devam edeceklerini de söyledi.

Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Koçak ve Mustafa Aslan da kendilerine bağlı olan birimlerle ilgili bilgi verdi. Malatya’da düzenlenen toplantıya Bölge Birliği personeli de iştirak etti.

E. ÖMER ÇETİNKAYA / MALATYA