Yazdır

İnegöl’deki Yeni Hizmet Binası İçin İlk Kazma Vuruldu

0kapakİnegöl Tarım Kredi Kooperatifinin yeni hizmet binasının yapımı için, Merkez Birliği yetkililerinin katılımı ile ilk kazma vuruldu.

Balıkesir Bölge Birliği faaliyet alanındaki İnegöl Tarım Kredi Kooperatifinin yeni hizmet binası, lojman ve depo binasının yapım çalışmaları Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği yetkililerinin katılımı ile başladı.

Törende önce dua edilirken, hayırlı olsun temennilerinde bulunuldu. Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, İnegöl Tarım Kredi Kooperatifinin bugüne kadar İnegöl’de ilçe merkezi, 20 köy ve bin 500 üreticiye hizmet verdiğini söyledi.

Başkan Külcü, kooperatifin üreticiye yönelik hizmetlerinin artması, çeşitli ürünlerin depolanması ve ortak ürünlerinin değerlendirilmesi noktasında yeni hizmet binalarına ihtiyaç duyulduğunu ve İnegöllü üreticilere daha iyi hizmet vermeyi amaçladıklarını kaydetti. Külcü, “Yeter ki İnegöllü üreticilerimiz üretsin. Biz; hizmetse hizmet, binaysa bina onların yanındayız destekçisiyiz. Kooperatifin faaliyetleri büyüdüğünden ve şehir merkezinde hizmet vermekte zorlandığından bu, ihtiyaç haline gelmişti. Üreticilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Törene; Merkez Birliği Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Mesut Ölmez ve Veli Sar, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Ethem Üstüner, İrfan Karakaya, Yaşar Terzi ve Ahmet Yoncacı, Denetçi İlhan Saltık, Balıkesir Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Pullu, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, Bölge Müdür Yardımcıları, İnegöl Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile çevre kooperatiflerin yetkilileri katıldı.

Zekeriya SAYAR / BALIKESİR