Yazdır

Uluslararası 15. Burtarım Ziyaretçilerine Kapılarını Açtı

0kapak15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2017) ile 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Bursa’da düzenlenen 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2017) ile 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ile Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile açıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Bu fuarda tarımdaki bütün gelişmeleri göstereceğiz. Tarıma yeni katılan ne varsa bu fuarda bulmak mümkün. Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden binin üzerinde iş adamı gelecek. Geçtiğimiz yıl 48 ülkeden 305 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarın bu yıl da 310 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Bu yılki fuara 420 firma ile bin 216 marka katıldı.” dedi.

Fuar açılışının ardından Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri stantlarda incelemelerde bulunarak üreticilerle görüştüler.

Traktörden fidana, süt sağım sitemlerinden sulama sistemlerine, fide-fidan ve tohum grubundan her türlü yeni teknolojik ürünlerin sergilendiği ve geniş ürün yelpazesi bulunan fuara; Tarım Kredi Kooperatifleri, Balıkesir Bölge Birliği koordinasyonunda TK Yem, İmece Plastik, Tarım Kredi Birlik, Gübretaş, Tarkim, Tareks, Tareks Hayvancılık şirketleri ile katıldı. Fuarda Tarım Kredi stantları ziyaretçi akınına uğrarken yetkililer de gelen ziyaretçilere bilgi verdiler.

Fuarın açılış törenine;  Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa İlçe Kaymakamları, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Mesut Ölmez ve Veli Sar, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Ethem Üstüner, Ahmet Yoncacı, İrfan Karakaya, Yaşar Terzi, Denetçi İlhan Saltık, Balıkesir Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Pullu, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri,  Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, Bölge Müdür Yardımcıları Necati Baydeniz, Selçuk Yavuz ve Vedat Karademir, kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, firma temsilcileri, çevre kooperatif yetkilileri ve ziyaretçiler katıldı.

11 Ekim ile 15 Ekim 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak fuara; 20 ülkeden 420 katılımcı firma ile bin 216 marka iştirak ediyor. 300 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği, 7 salon ve 75 bin metrekare açık sergi alanında gerçekleştirilen fuar için 78 şehirden 2 bine yakın otobüsle ziyaretçilerin gelmesi sağlanıyor.

Başkan Külcü, Bursa Kanal 16’ya Konuştu

Fuar alanında Bursa Kanal 16’ya verdiği röportajda Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetlerinden bahseden Başkan Külcü, fuarların önemine de dikkat çekti. Her yeni teknolojinin ve üretilen ürünlerin sadece iç piyasada değil dış piyasada da tanıtılması gerektiğini ifade eden Külcü, fuarların çeşitli ülkelerden gelen iş adamlarına ev sahipliği yaptığını, üretici ile tüketiciyi buluşturduğunu söyledi.

Zekeriya SAYAR / BALIKESİR