Yazdır

Samsun Bölge, Ürün Portföyüne Soya Fasulyesini Ekledi

0kapakSamsun Bölge Birliğine bağlı Tarım Kredi Kooperatiflerinde devam etmekte olan ürün alımlarına karpuz ve soğandan sonra yeni bir ürün olan soya fasulyesi de eklendi.

Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ve Bölge Müdür Yardımcısı Şemis Kalem, Terme Tarım Kredi Kooperatifinin soya fasulyesi alım merkezine ziyaret gerçekleştirerek, ürün alımı ile ilgili, Kooperatif Müdürü Necip Ayhan Yetgin’den bilgi aldılar.

Ürün alım merkezi ziyaretinde, çiftçilerin ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında ürün alım yelpazesini her geçen gün genişlettiklerini ifade eden Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, “Üreticilerin yetiştirmiş oldukları ürünlerinin değerini bulması, yeni pazar imkânlarının ortaya çıkması ve daha çok çiftçimize ekonomik fayda sağlamak için çalışmalarımız devam etmektedir. Ürün değerlendirme faaliyetleri sonucunda ortaklarımızdan almış olduğumuz destek ve kooperatiflerimize duyulan güven devamlı artmaktadır. Bu bakımdan kooperatiflerimiz tarafından ilk kez alımı yapılan soya fasulyesinin çiftçilerimize ve kurumumuza hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Tayfun KAÇAR / SAMSUN