Yazdır

Tarım Kredi, Agritechnica Fuarı’nda

0kapakAlmanya’nın Hannover kentinde, Türkiye'den 108 firmanın katıldığı, ‘Alman Tarım Topluluğu Uluslararası Agritechnica Tarım Makineleri ve Teknolojileri Fuarı’ açıldı.

1985 yılından beri düzenlenen “AgriTechnica” fuarı, Almanya’nın Hannover şehrinde “Hannover Messe” fuar alanında, 12-18 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

Fuarda, toplam 6 bin 376 metrekarelik alana sahip stantta Türkiye’den; traktör, tarım makinaları, lastik, jant, pulluk, hidrolik, makine yedek parça, makine kalıbı, zirai ilaç, çuval, sera örtüsü, ambalaj, silo ve sulama teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren 108 firma yer aldı.

Dünyanın en büyük tarım ve tarım makineleri fuarı olarak gösterilen ve en çok uluslararası alıcının katılım gösterdiği “AgriTechnica” fuarına 53 ülkeden 2 bin 803 firma katılım sağlarken yaklaşık 450 bin ziyaretçi iştirak etti.

Fuarda, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ortak altyapısı ile Türkiye’nin temsil edildiği Türk pavilyonunda; Bakanlık ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan çalışmalar, destekler ve faaliyetler anlatıldı. Avrupa pazarındaki ticaret hacminin artmasında önemli rol oynayacak fuarda İmece Plastik A.Ş temsilcileri de stantta yerini aldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veli Sar, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yoncacı ve Denetim Kurulu Üyesi İsmail Daşdelen ile Tedarik Daire Başkanı İlyas Kılıç, Mekanizasyon ve Enerji Müdürü Erol Apaydın’dan oluşan heyet fuarda incelemelerde bulundu.

Almanya ve Avrupa ülkelerine yönelik işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesi bakımından oldukça verimli geçen fuar; İmece Plastik A.Ş.’nin Avrupa pazarının yanı sıra diğer ülkeler tarafından da tanınması açısından katkı sağlayacak.