Yazdır

Balıkesir'de Sigorta Değerlendirme Toplantısı

0kapakBalıkesir Bölge Birliği ile Bölge Birliğine bağlı bazı kooperatiflerde sigortacılık faaliyetleri değerlendirildi. Değerlendirmeler kapsamında İnegöl Kooperatifine gerçekleştirilen ziyaret, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü önderliğinde gerçekleştirildi.

Balıkesir Bölge Birliğinde düzenlenen istişare toplantısında; 2017 yılı sigorta satış projesi kapsamındaki yılsonu hedef çalışmaları değerlendirildi. Toplantının devamında bazı kooperatifler ziyaret edilerek sigortacılık faaliyetleri yerinde izlendi. İnegöl Kooperatifine gerçekleştirilen ziyarete Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü de katıldı.

Groupama Sigorta ile yürütülen sigorta satış projesi kapsamında önce Balıkesir Bölge Birliğinde bir toplantı gerçekleştirildi. Merkez Birliğinden Sigorta ve Risk Yönetimi Müdürü Seyfettin Tosun’un da katıldığı toplantıda Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın; Balıkesir, Bursa ve Çanakkale illerinde sigortacılık faaliyetlerini tanıtma, işlem yapma ve üreticiyi bilgilendirme konularına ağırlık verdiklerini kaydetti.

Altın: “Üreticimizi çeşitli risklere karşı koruyabilmemiz için özellikle ortaklarımızı sigorta konusunda bilgilendiriyoruz. Çünkü her yıl farklı koşullardan dolayı ürünlerin risk faktörleri de değişiyor. Bu yüzden sigorta konusuna çok önem veriyoruz. Bu toplantılarımızda da geçtiğimiz dönemde sigorta konusunda yaptığımız işler, verdiğimiz hizmetler ve bunların sonucu ile 2018 yılı hedeflerimizi hem burada hem de kooperatiflerimizde değerlendireceğiz. Ama üreticimiz mutlaka sigorta yaptırmalı. Biz sahada bunun için çalışıyoruz.” dedi.

Bölge Birliğindeki toplantının ardından Bölge Birliğine bağlı İnegöl, Gürsu, Yunuseli, Ormankadı, Karacabey ve Ayaz Tarım Kredi Kooperatifi ziyaret edilerek sigorta çalışmaları hakkında bilgi alındı. İnegöl Kooperatifine gerçekleştirilen ziyarete Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü de katıldı.

Sigorta çalışmaları ve kooperatif ziyaretlerine; Merkez Birliği Sigorta ve Risk Yönetimi Müdürü Seyfettin Tosun, Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın,  Groupama Sigorta Tarım Satış Müdürü Sacit Ağca, Groupama Emeklilik Tarım Hayat Müdürü Uğur Yazıcı ile Merkez ve Bölge Birliğinden ilgili personel katıldı.

Zekeriya SAYAR / BALIKESİR