Yazdır

Kütahya Bölgede Değerlendirme Toplantısı

0kapakKütahya Bölge Birliğinde 2017 yılı faaliyetleri ve 2018 yılında yapılması planlanan çalışmalara ilişkin değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Kütahya Bölge Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdürü Özkan İnci, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Şeker, Halil Oyan ve Mesut Özgür, ilgili personel ve Kütahya Bölge Birliğine bağlı 152 kooperatifin yetkilileri katıldı.

Toplantıda Kütahya Bölge Müdürü İnci Bölge Birliği ve bağlı kooperatiflerin 2017 yılı faaliyetlerine ilişkin yaptığı konuşmada; “2017 yılı Bölge Birliğimiz ve kooperatiflerimiz için iyi bir yıl oldu. Bölge Birliğimiz satışlarda yüzde 25 büyüdü ve 512 milyon satış rakamına ulaştı. Kullandırılan kredilerde de 577 milyonluk bir rakama ulaşıldı. Bunun yanında tahsilatta da 97,23 genel tahsilat oranına ulaşıldı. Bu rakamlar Bölge Birliğimiz için rekor rakamlardır. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Tarsim sigortaları sezonunun başladığını hatırlatan İnci, “Üreticilerimizin önümüzdeki dönemde sıkıntı yaşamaması ve indirimli kredi kullanabilmesi için Tarsim Sigortası yaptırması gerekiyor. Ortak olan, olmayan üreticilerimiz bu konuda bilgilendirilmeli biz de Tarım Kredi Kooperatifleri olarak daha fazla gayret göstermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İnci, 2018 yılında Bölge Birliği ve kooperatifleri daha iyi noktalara taşımak amacıyla; yeni ortak kaydı, ürün alımları, sözleşmeli üretim, satışlar, kredi politikası konularında da açıklamalarda bulundu.

Daha sonra birimlerle ilgi değerlendirmeler yapıldı ve katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.

İsmail UYGUN / KÜTAHYA