Yazdır

Samsun Bölge, İş Güvenliği Eğitiminde Buluştu

0kapakSamsun Bölge Birliği ve bağlı kooperatiflerde görev yapan personelin tamamı “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitiminde buluştu.

Samsun Türk-İş Eğitim Tesislerinde düzenlenen, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İsmail Kasik ve İşyeri Hekimi Zeki Güney’in anlatımıyla gerçekleştirilen eğitimde, “İşyerlerinde bulunan riskler ve iş kazalarının önlenmesine yönelik tedbirler, alınması gereken sağlık önlemleri ” görsel sunum eşliğinde anlatıldı.

Eğitim toplantısında konuşan Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, “Kooperatiflerimizde oluşabilecek iş kazalarına karşı önceden tedbir almak durumundayız. İş hayatında en ufak bir ihmal çok kötü sonuçlara yol açabilir. Güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak hepimizin sorumluluğudur. Çalışma arkadaşlarımız ve hizmet verdiğimiz ortaklarımız bizim için değerlidir.  İş sağlığı ve güvenliği eğitimini bu bakımdan önemsiyoruz. Çalışanlarımıza daha güvenli bir ortam sağlamak, ortaklarımıza daha iyi şartlarda hizmet vermek amacıyla birçok kooperatifimizin fiziki yapılarını yeniledik, uygun çalışma ortamı sağladık. Ortaklarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesinin artması, güven duygusunun artarak devam etmesi için gerekli çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi. 

Eğitim arasında Samsun Dünya Göz Hastanesi tarafından personele göz taraması gerçekleştirildi.

Eğitim toplantısının ikinci bölümünde ise, Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Bölge Müdür Yardımcıları İsmail İdiz ve Şemis Kalem tarafından 2017 yılı faaliyetleri değerlendirildi. 2018 yılında yapılacak çalışmalar, hedefler ve uygulanması gereken stratejiler konusunda bilgi verilerek,  kooperatif yetkililerinin soruları cevaplandırıldı.

Eğitim toplantısında emekliye ayrılan Emiryusuf Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Mürsel Sağlam’a da vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu tarafından plaket verildi.

Burak ÇALIK / SAMSUN