Yazdır

Merkez Birliğinden Bölge Birliklerine Ziyaretler

0Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş, faaliyetleri yerinde incelemek üzere bölge birliklerine bağlı çok sayıda kooperatife ziyaret gerçekleştirdi. 

İzmir Bölgeye Ziyaret

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş, Özel Kalem Müdürü Sinan Baysal, Genel Müdür Danışmanı Davut Arpa, Disiplin ve Özlük İşleri Müdürü Yusuf Karabatak ile İzmir Bölge Birliğinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Bölge Birliğinde yetkililer ile bir araya gelen Güneş, “Bölge birliklerimizi ziyaret ederek 2017 yılı değerlendirmeleri, 2018 yılı planlamaları ve bölge birlikleri ile kooperatiflerin işleyişle ilgili yaşadıkları sıkıntıları, çözüm önerilerini dinlemek üzere bu programı yapmaktayız. En kısa sürede Genel Müdürümüz de bölge birliği ve kooperatif ziyaretlerine başlayacaktır.” dedi.

Program kapsamında İzmir Bölge Birliği ziyaretinden sonra, civar kooperatif yetkililerinin de katılımı ile; Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Kula Kooperatifleri ziyaret edilerek yetkililerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Samsun ve Trabzon Bölgeye Ziyaret

Genel Müdür Yardımcısı Güneş, Genel Müdür Danışmanı Davut Arpa ile Disiplin ve Özlük İşleri Müdürü Yusuf Karabatak eşliğinde Samsun ve Trabzon Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerde Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ile Trabzon Bölge Müdürü Süleyman Eğilmez heyete eşlik ederek kooperatiflerin 2017 yılı faaliyetleriyle ilgili bilgi verdiler.

Sivas Bölgeye Ziyaret

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş beraberindeki heyetle Sivas Bölge Birliğine bağlı; Gürün, Şarkışla, Yıldızeli, Tokat ve Turhal kooperatiflerini ziyaret etti.

Merkez Birliği heyetine Sivas Bölge Müdürü İsmail Köse’nin eşlik ettiği ziyaretlerde kooperatif çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.

Genel Müdür Yardımcısı Güneş öncülüğünde gerçekleştirilen ziyaretlere; Genel Müdür Danışmanı Davut Arpa, Disiplin ve Özlük İşleri Müdürü Yusuf Karabatak ve Sivas Bölge Müdür Yardımcıları da katıldı.

Malatya Bölgeye Ziyaret

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş, Malatya Bölge Birliği ve kooperatiflerini ziyaret etti.

Genel Müdür Yardımcısı Güneş’in, Malatya Bölge Birliğine bağlı; Muş, Bingöl, Ergani, Diyarbakır, Akçakiraz, Kale ve Darende kooperatiflerine gerçekleştirdiği ziyaretlere; Genel Müdür Danışmanı Davut Arpa ile Disiplin ve Özlük İşleri Müdürü Yusuf Karabatak da katıldı.

Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok da Genel Müdürlükten gelen heyete eşlik ederek; 2017 yılı ve mevcut faaliyetler hakkında bilgi verdi. Heyet, ayrıca Elazığ ilinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Yem Fabrikasına da ziyarette bulundu. 

Gaziantep ve Şanlıurfa Bölgeye Ziyaret

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş, Gaziantep ve Şanlıurfa Bölge Birliklerini ziyaret ederek kooperatiflerin faaliyetlerini yerinde inceledi.

Gaziantep ve Şanlıurfa Bölge Birliklerine gerçekleştirdiği ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Güneş’e; Özel Kalem Müdürü Sinan Baysal ve Genel Müdür Danışmanı Davut Arpa ile Disiplin ve Özlük İşleri Müdürü Yusuf Karabatak eşlik etti.

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı; Nurdağı, Türkoğlu, Kahramanmaraş, Narlı, Yavuzeli ve Araban kooperatifleri ile Şanlıurfa Bölge Birliğine bağlı; Besni, Adıyaman, Akpınar, Mardin, Nusaybin, Kızıltepe ve Batman kooperatiflerine gerçekleştirilen ziyaretlere, Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy ile Şanlıurfa Bölge Müdür Vekili Mustafa Önol da iştirak etti.

Kooperatif ziyaretlerinde 2017 yılı faaliyetleri ile 2018 yılı hedef ve çalışmaları ele alınırken kooperatiflerin çiftçiye daha iyi hizmet edebilmesi noktasında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Genel Müdür Yardımcısı Güneş, uygulanacak birlikte yönetim anlayışı kapsamında tüm çalışanların; ülkemiz çiftçisinin ekonomik gelir seviyesini arttıracak proje ve önerilerine açık olduklarını söyledi.

TK Birlik bünyesindeki Kâhta Badem İşletmesine de ziyarette bulunan heyete, İşletme Şefi Ömer Faruk Özbek tarafından faaliyetler hakkında bilgi sunuldu.

Balıkesir Bölgeye Ziyaret

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Güneş, Balıkesir Bölge Birliğini ziyaret ederek kooperatiflerde bir dizi incelemede bulundu.

Güneş, Özel Kalem Müdürü Sinan Baysal, Genel Müdür Danışmanı Davut Arpa, Disiplin ve Özlük İşleri Müdürü Yusuf Karabatak ile Balıkesir Bölge Birliğine ziyarette bulundu. Güneş’i Bursa’da Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın ve Bölge Müdür Yardımcıları karşıladı.

Heyet, Balıkesir Bölge Birliğine bağlı Bursa ilindeki İnegöl, Yunuseli, Yenişehir ve Karacabey Tarım Kredi Kooperatiflerine ziyarette bulundu. Ziyaretlerde kooperatif müdürleri Genel Müdür Yardımcısı Güneş’e kooperatif faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Heyet ayrıca İnegöl bölgesinde Başkan Külcü’ye ait büyükbaş hayvan yetiştirme çiftliğinde de incelemelerde bulundu.

Heyetin, Susurluk Tarım Kredi Kooperatifine ziyaretinde, Bölge Müdürü Altın bölge birliği ve kooperatiflerin faaliyetleri hakkında bilgi sundu. Genel Müdür Yardımcısı Güneş, ziyaretler sonrası Balıkesir ilinin gerek coğrafi gerekse iklim, toprak ve yetiştirdiği ürün bakımından önemine dikkat çekerek; Tarım Kredi Kooperatiflerinin her zaman üreticinin destekçisi olduğunu vurguladı.