Yazdır

Poyraz’dan Kadınlar Günü Mesajı

0kapakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Poyraz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aile birliğimizin temel taşı olan kadınlarımıza, hak ettikleri sevgi ve saygıyı sadece bir günle sınırlı tutmamalı; onlara olan değeri her zaman göstermeliyiz. Özellikle bizim gibi köklü geçmişe sahip milletlere baktığımızda kadının toplumun her kesiminde üretim hayatının içinde olduğunu, hiçbir şekilde soyutlanmadığını, aksine vatan savunmasından tutun da tarımsal faaliyetlerde, eğitimden tutun da iktisadi hayatın içinde en aktif şekilde yer aldığını görmekteyiz.

Bugün yaşadığımız coğrafya zor zamanlardan geçmekte. Ülke olarak geçmişte olduğu gibi bugün de tüm zorlukların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahibiz. Vatandaşlarımız kadın erkek, genç yaşlı demeden elini taşın altına koymakta, her türlü azim ve fedakarlığı göstermektedir. Biz de bu bilinç ile sorumluluklarımızı yerine getirme gayreti içindeyiz. Tarım Kredi ailesi olarak üzerimize düşen görevi  hükümetimizin öncülüğünde kararlılıkla yürütmekteyiz. Avrupa'nın en büyük tarımsal gücü olmamızda, kadın çiftçilerimizin büyük emeği vardır. Bunu çok iyi biliyor ve yakından takip ediyoruz. Biliyoruz ki, kadın ne kadar güçlü ise Anadolu o kadar güçlüdür. Bu nedenle, ailesinin geçim yüküne omuz vermiş kadınlarımızın başını çektiği girişimcilik projelerine verdiğimiz destekler, önümüzdeki dönemlerde de sürecektir.

Kadının alın teri toprak içinde bereketin kaynağıdır. Toprağın emektarı kadınlarımızı yürekten kutluyorum. Çalışkanlıkları, gayretleri ve girişimci özellikleriyle umudumuzu besliyorlar. Türkiye'nin geleceğine büyük yatırım yapıyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle sevginin, şefkatin ve fedakârlığın kahramanları kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.”