Yazdır

Malatya Bölge Birliği Elazığ’da Bir Araya Geldi

0kapakMalatya Bölge Birliğinin faaliyet alanında bulunan dokuz ildeki 50 birim kooperatifin yetkilileri Elazığ’da düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Bölge birliği yönetim kurulu üyeleri ve denetçilerin de katılımıyla 2017 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği, 2018 yılı hedeflerinin belirlendiği değerlendirme ve istişare toplantısında Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok; 2017 yılındaki gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı kooperatif personelini tebrik ederek, 2017 yılının bölge birliği ve bağlı kooperatifler açısından çok başarılı geçtiğini ifade etti.

Bölge Müdürü Altunok, tüm bölge birlikleri arasındaki değerlendirmeler sonucu; performans puanı, cari yıl tahsilat oranı ve satışlardaki artış oranı kategorilerindeki birincilikten dolayı kooperatif personelini tebrik etti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da geniş bir coğrafi alana hizmet verdiklerini ifade eden Altunok, “Bundan sonra işimiz daha zor. Çıta çok yükseldi. Devamı olmayan başarılar çabuk unutulur. 2018 yılında da başarılı çalışmalarımızın artarak devam etmesi gerekmektedir.” dedi.

Genel tahsilat oranını yüzde yüz yapan 13 kooperatif, cari yıl tahsilat oranında 2017 vadeli kullandırılan kredilerin tamamını tahsil eden 29 kooperatif ve performans puanında dereceye giren kooperatiflere plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Yılmaz ve Denetçi Şevket Toraman birer konuşma yaparak 2017 yılındaki başarılı çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Malatya Bölge Birliği yönetim kurulu üyeleri ve denetçileri, bölge birliği personeli ve bölge birliğine bağlı 50 birim kooperatifin yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantı sonrası kooperatifler birer birer değerlendirilerek, 2018 yılı hedefleri belirlendi.

E. Ömer ÇETİNKAYA / MALATYA