Yazdır

Bakan Fakıbaba, Turhal Kooperatifini Ziyaret Etti

0kapakBir dizi temasta bulunmak için Tokat’a giden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Turhal Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ederek faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Turhal ilçesine bağlı Tatlıcak köyünde düzenlenen "Birlikte Üretim Modeli"nin tanıtım toplantısına katılan Bakan Fakıbaba, daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi' projesinin startını vererek; Arzupınarı köyünde TKDK Yatırımı Et Entegre Tesisinin açılışını yaptı.

Sivas Bölge Birliğine bağlı Turhal Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret eden Fakıbaba, Bölge Müdürü İsmail Köse, Kooperatif Müdürü Fahrettin Atilla ve kooperatif yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alarak başarılar diledi.

Tokat Dedeman Otelde düzenlenen Tokat Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısına da katılan Bakan Eşref Fakıbaba, tarım sektörü temsilcileri ve yöre çiftçileri ile bir araya gelerek yaşanan sıkıntıları dinledi ve Tokat ilinin tarım ve hayvancılık konuları tartışılarak çözüm yolları görüşüldü.

Yapılan programlara Gıda, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Tokat Milletvekilleri Av. Zeyid Aslan, Prof. Dr. Celil Göçer, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı M. Fevzi Yücetepe, Pazarlama Daire Başkanı G. Hakan Şahin, Sözleşmeli Üretim ve Ürün Geliştirme Müdürü Mehmet Erol, Sivas Bölge Müdürü İsmail Köse, Bölge Müdür Yardımcısı Orhan Yıldız ve il protokolünün yanı sıra basın mensupları katıldı.

M. Cebrail KEKEÇ / SİVAS