Yazdır

Sarıcakaya’da Tarım Kredi Hizmet Bürosu Açıldı

0kapakKütahya Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Eskişehir ili, Sarıcakaya ilçesinde hizmet bürosu düzenlenen törenle açıldı.

Sarıcakaya’nın ilçe oluşunun 60. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen hizmet bürosu açılışına ‏Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak,Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kütahya Bölge Birliği Müdürü Özkan İnci, Kütahya Bölge Birliği Müdür Yardımcıları Mehmet Şeker, Halil Oyan, Mesut Özgür, Eskişehir ve Bilecik merkez ve bağlı kooperatiflerden temsilciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Poyraz, “Sarıcakaya’nın ilçe oluşunun 60. yılını kutladığımız bugünde, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ilçemizde hizmet bürosu açılışı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Poyraz açılışın ardından Eskişehir'e bağlı Mihalgazi ile Bilecik’e bağlı İnhisar, Çaltı ve Söğüt Tarım Kredi Kooperatiflerine ziyarette bulundu. Hemşerileri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Poyraz, “Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi olarak ortaklarımızın ve üreticilerimizin her türlü tarımsal girdi ihtiyacını kaliteden ödün vermeden karşılamaya devam edeceğiz” dedi. Özellikle sözleşmeli üretim konusunda daha aktif olacaklarını ifade eden Poyraz, üreticinin mahsulünün nihai tüketiciye ulaşmasında Tarım Kredi Ailesi olarak yanlarında olduklarının altını çizdi.

Ziyaretlerinin son durağı olarak Bozüyük Tarım Kredi Kooperatifine giden Poyraz, kooperatif çalışanlarıyla bir araya gelirken, hemşerileriyle de hasret giderdi. Poyraz, “Milletvekilliğim dönemimde de her fırsatta geldiğim Bilecik’imizin verimli topraklarıyla kırsal kalkınmaya model olacağına inanıyorum. Bu anlamda çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız. Sizlerden aldığımız güçle hizmetlerimize devam edeceğiz. Tarım Kredi Kooperatiflerinin tecrübesi ile sizlerin tecrübesini birleştirerek, Bozüyük’ümüz için, Bilecik’imiz için hep birlikte neler yapabilirizin arayışı içinde olacağız.” şeklinde konuştu.