Yazdır

Samsun Bölge ve Gübretaş İşbirliğiyle Eğitimler Sürüyor

0kapakSamsun Bölge Birliğine bağlı Tarım Kredi Kooperatiflerinde görevli personele yönelik kimyevi gübre ve zirai ilaç kullanımı eğitimleri devam ediyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde görev yapan personele yönelik olarak Gübretaş Samsun Bölge Müdürlüğünde yapılan eğitimlerde, Gübretaş ziraat mühendisleri tarafından kimyevi gübre kullanım teknikleri, kimyevi gübre çeşitleri, yeni çıkan ürünler ve zirai ilaç kullanımı konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Eğitim toplantılarına katılan Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu; “Üreticilerimizin yüksek verimli ve kaliteli ürünler elde ederek, gelirlerini artırması en önemli hedeflerimizdendir. Kooperatiflerimizce tarımsal girdi tedariki yanında üreticilerimize doğru ve bilinçli tarımsal üretim yapmaları, kaynakları etkin kullanmaları açısından Gübretaş ziraat mühendisleri ile sahada teknik destek vermekteyiz. Bu bakımdan Bölge Birliği olarak eğitim faaliyetlerini önemsiyoruz. Eğitimler sonucunda sorumluluğunuz sadece kendinizi geliştirmenizle sınırlı değildir. Aynı zamanda bu gelişimi ortaklarımıza ve üreticilere hissettirmemiz, onlara katkı sağlamamız gerekir.” şeklinde konuştu.

Gübretaş Samsun Bölge Müdürü Erhan Günal, Bölge Müdür Yardımcıları İsmail İdiz ve Şemis Kalem’in de katıldığı eğitimlerin ardından kooperatif personeli, Türkiye’nin en modern gübre depolama ve lojistik merkezi olan Gübretaş Samsun Tesislerini inceleme fırsatı buldular.

Tayfun KAÇAR / SAMSUN