Yazdır

Ürünleriniz Bol Kazançlarınız Bereketli Olsun

0kapakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Külcü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tarım ve gıda üretimi, hayatımızın sürdürülebilmesi için en temel ve vazgeçilmez unsurlardan biridir. Yaşamımızın temelini oluşturan gıdalar soframıza kolay gelmemektedir. Tohum veya fidan olarak dikilen ürünler çiftçilerimizin alın terini de alarak soframıza ulaşmaktadır.

Çiftçilerimiz; ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde ve tükettiğimiz; ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir. Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan çiftçilerimiz; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemiz ve bölgemizdeki tarım ve hayvancılığın kalkınmasında büyük öneme sahiptir.

Tarım ülkesi olmamızı sağlayan, kışın soğuğunda, yazın sıcağında fedakarca üretim yapan tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyor, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum."