Yazdır

Hep Birlikte Nice 41 Yıllara…

0kapak2Gerek ülkemiz gerekse dünya için tarımın daha çok önem kazandığı bu dönemde, 155 yıldır ülkemiz tarım sektörünün öncü kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerin mihenk taşı olan Merkez Birliğimizin 41. kuruluş yıldönümünü kutlamanın sevincini yürekten yaşıyoruz.

Kooperatifler, ekonomik bir amacı gerçekleştirmek ve ortaklarının ihtiyaçlarını karşılamak için yardım etme esasına göre kurulur ve çalışır. Bu tanımın Türkiye’deki tam karşılığı da Tarım Kredi Kooperatifleridir.

Köklerinde tarım olan ve tarım ekonomisinin içinden gelen bir ülke olarak tarım sektörünün ihtiyaçlarını görüyor, anlıyor ve buna uygun politikalar üretmeye çalışıyoruz. Hükümetimizin ve Bakanlığımızın destekleriyle biz de kurum olarak, üreticimiz için neyin daha iyi olacağını araştırma ve bulma gayretiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Dinamik bir yapı arz eden tarım sektörü şüphesiz ki her gün değişime uğramaktadır. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak biz de bu değişime ayak uydurarak, kendimizi günün şartlarına göre yeniliyor, kırsal kalkınmanın sağlanabilmesi ve özellikle küçük ve orta düzeydeki üreticilerin desteklenmesi için ortaklarımıza her türlü kredi imkanını sunmaya çalışıyoruz.

Bugün görüyoruz ki; 21 milyar TL aktif büyüklüğe ulaşan ekonomik bir güç olarak, tarım sektörünün önemli aktörleri arasında yer alan Kurumumuzun bu başarısında, gecesini gündüzüne katan, zor şartlarda ekmeğini topraktan çıkaran üretici ortaklarımız kadar, onların her sorununda yanlarında olan uzman, yetkin, fedakarca çalışan Merkez Birliği personelimizin emeği de yadsınamaz.

Tarım Kredi Ailesi olarak önümüzdeki dönemde hep birlikte ortaya koyacağımız çalışmalar ile, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ülke tarımına ve çiftçisine hizmet etmeye devam edeceğiz. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bizler; üreten, büyük Türkiye yolunda daima çiftçimiz ile olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Merkez Birliğimizin kuruluşunun 41. Yıldönümünü kutlar, bugünlere gelmemizde emeği olan ortaklarımız başta olmak üzere mesai mevhumu gözetmeksizin birim kooperatiflerimizde, bölge birliklerimizde ve Merkez Birliğimizde canla başla çalışan bütün çalışanlarımıza teşekkür ederim.  İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının ilk günlerinde Yüce Allah’tan, nice güzellikleri paylaşacağımız ve bereketle dolu uzun yıllar birlikte olmayı niyaz ediyorum.

Dr. Fahrettin POYRAZ
Genel Müdür