Yazdır

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 41 Yaşında

0kapak1Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Merkez Birliğinin kuruluşunun 41. Yıl dönümünü 1 milyon ortağımız ve 8 bin personelimiz ile birlikte kutlamanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

Bugün, bir buçuk asırlık tecrübesi ile Tarım Kredi Kooperatifleri, Merkez ve 17 Bölge Birliği, 1625 kooperatif, 198 hizmet bürosu ve 13 iştirakimiz ile ülke tarımının en büyük destekçisi durumundadır.

Kurumumuz ortak ihtiyaçlarını karşılamayı, emek ve ürünlerini değerlendirmeyi kendisine vazife edinmiştir. Yaptığımız örnek çalışmalarla hem üreticilerimizin tarımsal girdi desteği sağlarken, hem de üretilen ürünlerinin tüketiciye sağlıklı ve uygun koşullarla ulaşmasını sağlamaktayız. Bu yönüyle Tarım Kredi, üreticilerimizin olduğu kadar ülke ekonomisinin de menfaatleri doğrultusunda hizmet vermektedir.

Tohumdan gübreye, sulamadan depoculuğa, ilaçtan yeme, ürün değerlendirmesinden sigortacılığa, çok geniş bir yelpazede tarımsal üretimin öncesi ve sonrasında üretici ortaklarımızın yanında yer alıyoruz. Tüm bu faaliyet alanlarında, gece gündüz demeden, üreticilerimizin yanında yer alan, onların sıkıntılarını çözmek için çalışan Merkez Birliği çalışanlarına da teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Merkez Birliğimizin 41. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar, ortaklarımıza, tüm çalışanlarımıza sevgi ve selamlarımı sunarım.

Selahattin KÜLCÜ
Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı