Yazdır

Başkan Külcü’den 19 Mayıs Kutlaması

0kapak1Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Külcü mesajında: “Milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile bağımsızlık mücadelemizin meşalesinin yandığı gündür. Milletimizin tek yürek ve tek bilek olarak esaret zincirini kabul etmeyeceğini haykırdığı, milli direnişin inançla şahlandığı birlik ve beraberlik günüdür.

Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakarlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir. Bu nedenledir ki, Gazi Mustafa Kemal’in, 19 Mayıs 1919’u Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi, Türkiye gençliğine duyduğu güvenin bir göstergesidir.

Bu mutlu günün 99. yıl dönümü sebebiyle bir kez daha, vatanı uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimize, şükran ve minnetlerimi sunarım..

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutlar, cehaletin karanlığını ilmin ışığıyla aydınlatacağına inandığımız, geleceğimizin teminatı değerli gençlerimize bugünün kutlu olmasını dilerim.” ifadelerine yer verdi.