Yazdır

Avrupa Kooperatifleri Genel Kurulu Danimarka’da Yapıldı

0kapakTarım Kredi Kooperatiflerinin de üyesi olduğu Avrupa Kooperatifleri (Cooperatives Europe) Genel Kurulu 16-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Danimarka’da gerçekleştirildi.

Genel Kurula Tarım Kredi Kooperatiflerini temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veli Sar ile Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ethem Üstüner katıldı.

Kooperationen Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Varneskov ve Avrupa Kooperatifleri Başkanı Jean-Louis Bancel’in açılış konuşmalarının ardından Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Eski Başkanı Mogens Lykketoft, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konusunda bir sunum yaptı.

Genel kurul kapsamında kooperatif modelinin uluslararası kalkınma üzerindeki etkisi ve Avrupa Kooperatiflerinin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşma konusundaki katılımı ile aradaki boşluğu kapatmanın yollarının tartışıldığı çalıştaya Tarım Kredi Kooperatifleri de katıldı.

Çalıştay sonrası heyet, Avrupa Kooperatifleri tarafından, Danimarka’nın kooperatifçilik alanlarıyla ilgili daha geniş bilgi sahibi olunması amacıyla gerçekleştirilen saha incelemesi kapsamında “Danimarka Kürk Üretim Birliği’nde (KOPENHAGEN FUR)” incelemelerde bulundu.