Yazdır

Poyraz’dan Babalar Günü Kutlaması

0kapak2Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Poyraz, mesajında"Toplumun temel yapı taşı olan aile kurumunun fedakarlık ve güven timsali olan babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum. Babalarımız; sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarıyla kurulmuş güçlü bir aile yapısının temelini oluşturmaktadırlar. Yalnızca maddi sorumluluklarla değil, gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle ilk ve en iyi arkadaşımız, öğretmen ve koruyucumuz olan babalarımız, aile bağlarının güçlenmesini, çocuklarda güven duygusu oluşmasını sağlamaktadır. Bir babanın yegane arzusu, çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmektir. Tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan babalarımızın değerini bilmeli ve onlara saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde, şuurlu, öz değerlerine sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında şüphesiz ki babaların büyük sorumlulukları vardır. İnançlarımızın da bir gereği olarak, babalarımızın gönüllerini almalı, onlara saygı ve sevgimizi en güzel şekilde göstermeyi bir evlatlık borcu bilmeliyiz.

Bu vesileyle, başta bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimizin babaları olmak üzere, maddi manevi bütün imkanlarını ailesi için seferber eden tüm babaların "Babalar Günü"nü kutluyor,  kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum." ifadelerine yer verdi.