Yazdır

Genel Müdür Poyraz, Kütahya’da Temaslarda Bulundu

0kapak

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Kütahya ziyareti sırasında bir dizi temasta bulundu.

Kütahya programı kapsamında ilk olarak Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu makamında ziyaret eden Poyraz, Tarım Kredinin bölge yatırımları ve planlanan çalışmalar hakkında istişarede bulundu. Ardından beraberinde Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay ve Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci ile birlikte 264 Sayılı Kütahya Kooperatifine geçen Poyraz, burada kooperatif çalışanları ile sohbet etti.

Poyraz, daha sonra Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır’ı makamında ziyaret etti. Burada kısa bir görüşme yapan Poyraz ve Nayır, Kütahya Bölge Birliğine giderek, burada bölge faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Bölge Birliği personeline hitaben yaptığı konuşmada Poyraz, “Yakından bildiğim ve takip ettiğim Kütahya Bölge Birliğimiz, sahip olduğu yüksek potansiyel ile daha iyi noktalara gelecektir. Biz, Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraklerimiz ile birlikte üretici ortaklarımız ve tarımsal üretimde bulunan yöre halkının destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bunu yalnızca üretim öncesi girdi temini olarak değil, ürün değerlendirme olarak da yapacağız. Bu konu özellikle önem verdiğimiz, ileri dönemde bizi daha da ileriye taşıyacak bir husustur” dedi.

Tarım Kredinin, Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu vurgulayan Poyraz, “Bizim sahadaki elimiz olan kooperatif ve bölge çalışanlarımızın emeği, çalışmalarımızdaki başarının temelini oluşturmakta. Bu nedenle bir kez daha sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sözleşmeli üretim, faizsiz bankacılık gibi bizi sektörde daha da ileriye taşıyacak, ülke tarımı ve ekonomisine önemli katkılar sağlayacak projelerimizin hedeflerine ulaşması için sizlerin özverili çalışmalarınızın devamını bekliyoruz. Bu konuda sizlere her türlü yardım ve desteğe hazırız” şeklinde konuştu.

Bölge Birliği ziyaretinin ardından Tarım Kredi Yem Fabrikası Kütahya Şubesine geçen Poyraz, burada Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay’dan fabrikanın çalışmaları ve yatırımı tamamlanarak geçtiğimiz günlerde hizmete sunulan Mısır Kurutma ve Flake Tesisleri hakkında bilgiler aldı.