Yazdır

Şanlıurfa Bölgede Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

0kapakŞanlıurfa Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan kooperatif personeliyle değerlendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

Şanlıurfa Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Şanlıurfa, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt Şırnak illerine bağlı kooperatiflerin personeliyle Bölge Birliği toplantı salonunda bir araya gelinerek, değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bölge Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına; Bölge Müdürü Raif Atayık, Müdür Yardımcıları İdris Akkaya ve Mehmet Okkan ile Bölge Birliği ile kooperatif personeli katıldı.

2018 yılı Ağustos ayı sonu itibariyle gerçekleştirilen değerlendirme ve istişare toplantılarında; kooperatiflerin mevcut durumları ile geçen senenin aynı dönemi karşılaştırılarak, 2018 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranları masaya yatırıldı. 2018 yılsonu itibariyle hedeflerin gerçekleştirilmesi noktasında sıkıntılı olan kooperatifler üzerinde durularak sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Şanlıurfa Bölge Müdürü Raif Atayık, toplantıda yaptığı konuşmada Bölge Birliğinin genel durumu hakkında bilgi vererek; kayıtlı ortakların faal hale getirilmesi ve yeni ortak kaydına gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi. Bundan sonra saha çalışmalarıyla daha çok çiftçilerin yanında olunacağına vurgu yapan Atayık, “Ortaklarımızın iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olduğumuzu hissettirerek kooperatiflere daha çok gelmelerini sağlamalı, kooperatif çalışanları ve ortak ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmalıyız.” dedi

Toplantıda, Bölge Müdür Yardımcıları ve katılımcılar tarafından her kooperatif ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerin pasif ortaklarının aktif hale getirilmesi, yeni ortak kaydı için çiftçi ziyaretlerine aralıksız devam edilerek, kooperatiflere kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması ve mutlaka her kooperatifin personel giderlerinin satış gelirleri ile karşılanması gerektiği belirtildi.