Yazdır

Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı Ziyaretçilerini Ağırladı…

0kapakErzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Orta Doğu’nun en büyük fuar merkezi olan Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde düzenlenen törenle açıldı. 19-23 Eylül tarihleri arasında açık kalan fuara Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 74 firma katıldı. Tarım ve hayvancılık fuarında Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerine ait ürünler de sergilendi.

Tarım ve hayvancılık fuarının açılışına, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu ve İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Erzurum Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şahin, Erzurum Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı A.Rıfat Bezginoğlu Bölge Müdürü Ali Karaarslan, Bölge Müdür Yardımcıları, Bölge Birliği çalışanları, sivil toplum ve tarım kuruluşlarının daire müdürleri ve temsilcileri, üreticiler ile çok sayıda çiftçi ve davetli katıldı.

Tarım Kredi standını ziyaret eden ziyaretçilere Bölge Müdürü Ali Karaarslan tarafından stantta bulunan ürünler hakkında bilgi verildi. Bölge Müdürü Karaarslan, “Tarımsal amaçlı fuarlar; kurumumuz hizmetlerinin tanıtımı, yeni teknolojilerin kurumumuzun gerçek sahibi olan ortaklarımızla buluşturulması, üreticiler ve toplumun her kesimi ile temas ve daha geniş kitlelere hitap etme fırsatını yakalamak, hedef kitlemiz ile buluşulması ve pazar payımızın artırılmasına imkan sağlanması bakımından faydalı olmaktadır.” dedi.

Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergilendiği, alım satım, bilgi alışveriş imkânının elde edildiği tarım fuarında; yeni teknolojik ürünler, traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama aletleri, makine ve ekipmanları, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları ile diğer tarımsal aletler yer aldı.

Fuarda Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği Koordinatörlüğünde Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden; Gübretaş, Tarım Kredi Yem, Tareks Hayvancılık, Tarım Kredi Gıda, Tarkim ve Tarkplast Sulama Sistemleri firmaları stant açtı. Standı ziyaret edenlere görevliler tarafından bilgi verildi.

Sırrı GÜL / ERZURUM