Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

İran heyetinden Tarım Kredi’ye ziyaret

15 AĞUSTOS 2023

İran Dışişleri Bakanlığı, İran Sanayi Maden ve Ticaret Bakanlığı ile İran Merkez Bankası temsilcilerinden oluşan heyet, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğini ziyaret ederek Genel Müdür Hüseyin Aydın’la görüştü.

İran Dışişleri Bakanlığı Ekonomik Diplomasi Bakan Yardımcısı Mehdi Safari, İran Sanayi Maden ve Ticaret Bakan Yardımcısı Alirıza Peyman Pak, İran Merkez Bankası Dışişleri Sorumlusu Hadi Majidi ve beraberindeki heyet Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinde, Genel Müdür Hüseyin Aydın’la bir araya geldi. Toplantıda yapılacak işbirlikleri ve ticari faaliyetlerin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Bölge Birlikleri, kooperatifler ve iştiraklerin çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdür Aydın, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yurt sathına yayılmış Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu belirterek, “Türkiye’de satış kanalı en güçlü kuruluş olarak Türkiye’nin en ücra yerlerinde faaliyet gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarımın ülkesi için önemli bir sektör olduğunu ifade eden İran Dışişleri Bakanlığı Ekonomik Diplomasi Bakan Yardımcısı Mehdi Safari ise, Türkiye’nin İran’la son yıllarda tarımsal faaliyetler başta olmak üzere pek çok konuda işbirliği çalışması yürüttüğünü, sektörün önde gelen kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinin bilgi ve tecrübesinden faydalanılması noktasında tarımsal faaliyetler alanında işbirliği yapılabileceğinin ve ticari ilişkilerin arttırılabileceğinin altını çizdi.

Toplantıda, Tarım Kredi Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Mustafa Hamurcu ve Yılmaz Bademli, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Nedim Nar, Tarım Kredi Tedarik A.Ş. Genel Müdürü Kadir Aydın hazır bulundu.