Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Anadolu lezzetleri Kooperatif Marketlerde

25 HAZİRAN 2020

Tarım Kredi Kooperatif Marketler, Anadolu lezzetlerini aracısız şekilde vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki TK Sera tarafından Güdül ve Ayaş'ta alımları yapılan kirazlar, Kooperatif Market raflarında yerini aldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki TK Sera tarafından yaş sebze ve meyve ürün alımları yapılmaya devam ediyor. Güdül ve Ayaş'tan alımı yapılan kirazlar Kooperatif Marketler aracılığıyla tüketiciye arz ediliyor.

Güdül’de yetiştirilen yaş sebze ve meyvelerin Tarım Kredi ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında alınarak pazara arzında Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’la görüşen TK Sera Genel Müdürü Mahmut Candan, “Misyonumuz sağlıklı ürün üretilmesi ve sağlıklı ürün tüketilmesini sağlamak. Ayrıca sürdürülebilir tarımsal üretiminin de önünü açmak ve üretim alanlarını miktar olarak artırmak istiyoruz. Bu amaçla Güdül’de kiraz alımları için görüşmeler yaptık. İlçedeki kiraz bahçelerinde incelemelerde bulunduk. İlk etapta 500 kilogramlık kiraz alımı yaptık" dedi.

Ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında Ayaş'tan da 1.7 ton kiraz alımı yapıldı. 10 günlük süre zarfında 2 günde bir bir tonun üzerinde sevk yapılacağını belirten TK Sera Genel Müdürü Candan, "Alımını yaptığımız kirazları Kooperatif Marketlerde raflara taşıdık. Vatandaşlarımızın kaliteli ve uygun fiyatla gıdayla buluştururken, aynı zamanda Anadolu’nun yerel lezzetlerinin tanınması ve yaygınlaşmasına katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Güdül’de çiftçilerin ürettiği ürünlerin satışında yerel ekonomiyi daha da güçlendirmek amacıyla Tarım Kredi ile çalışma girişiminde bulunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, “Güdül’ün kirazını Ankara başta olmak üzere Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla Türkiye’nin çeşitli yerlerine taşımış olacağız. Bundan sonra çiftçilerimiz ürettikleri sebze ve meyvelerini hiçbir aracı olamadan belediyemiz koordinatörlüğünde satabilme imkânına sahip olacak.” diye konuştu.