Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Aynes Gıda'nın yeni sahibi Tarım Kredi

4 KASIM 2022

Türkiye'nin köklü kurumlarından olan, tarladan sofraya üretimin her aşamasında çiftçilerin yanında yer alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, uçtan uca üretim planı doğrultusunda yatırımlarına devam ederek Aynes Gıdayı satın alıp gücüne güç kattı.

Hasat döneminden nihai ürün haline gelene kadar tarımsal üretimin tüm sürecini takip eden Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçiden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, ihale süreci tamamlanan Aynes Gıda'yı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) devraldı.

Tarım Kredi markasına güç katacak

Topraktan sofraya değer zinciri bilinciyle tarımsal üretimin her aşamasında çiftçilerin yanında yer alan Tarım Kredi Grubu; el emeği ürünleri nihai ürüne dönüştüren Tarım Kredi Birlik ve bu ürünleri tüketiciyle buluşturan Kooperatif Market markasına, son olarak Tarım Kredi Süt’ü de ekleyerek gücüne güç kattı. Tarım Kredi Süt, yapacağı yeni yatırımlarla birlikte süt, süt ürünleri ve yem alanında Türkiye ve yurt dışındaki pazarlarda gelişimini sürdürmeye devam edecek. Ülke genelinde teşkilatlanmış 1.615 kooperatif ve yaklaşık 800 bin ortağı ile Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olan Tarım Kredi Grubu, hayvancılıkla uğraşan çiftçiler için mevcuttaki pazar payını genişletmiş olacak.

Yeni oyuncu: “Tarım Kredi Süt”

Sütün en saf ve en iyi halini ileri teknoloji ile birleştirip sağlıklı ürünlerle tüketicisine ulaştıran ve bu anlamda Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri olan Aynes, Tarım Kredi Grubu altında geleneğe bağlı ancak yeniliklere açık olarak üretimine devam edecek.

Aynes Gıda’nın Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş.’ye geçmesiyle Tarım Kredi sektörde önemli bir oyuncu haline geldi.

Güçlü Ar-Ge kabiliyeti ve kalite yönetimi ile Tarım Kredi Süt, Aynes’in mevcut üretim kapasitesini artırarak, kaliteli ürünleri Tarım Kredi güvencesi ve uygun fiyatlarla tüketiciyle buluşturacak.

Öncelikli görevi, topraktan sofraya ulaşıncaya kadar tarımsal üretimin her aşamasında üreticinin yanında yer almak olan Tarım Kredi Grubu perakende sektöründe de tüketicinin lehine piyasada yer alacak.

“Aynes bizim için önemli bir fırsat”

Aynes’in Tarım Kredi Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam edeceğinin müjdesini veren Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın şunları söyledi: “Tarım Kredi, özel hukuk tüzel kişiliğine sahip, kendi özel yasası ve sahibi çiftçiler olan, devletten herhangi bir sermaye desteği almayan, üyelerinin aidatı ve kendi ticari işlemleriyle elde ettiği sermaye ile faaliyetlerini devam ettiren, köklü geçmişi ve güçlü teşkilat yapısıyla Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu. Biz bu güçlü yapıyı ülke tarımına ve ekonomimize daha faydalı, daha üretken hale getirmek için yatırımlar yapıyoruz. Mümkün olabildiğince girdileri en düşük fiyatla, en ekonomik şekilde üreticiye iletmek ve nihai anlamda tüketiciye de en ekonomik ürünlerle buluşturmak istiyoruz. Aynes’i satın almak bizim için önemli bir fırsattı. Kendi bilgi ve birikimimizi yansıtarak Tarım Kredi Süt A.Ş. ile sektörde ciddi bir oyuncu olacağız. Amacımız hem üretim kısmımızı güçlendirmek hem de ülke ekonomisine artı değer katmak. İşlemin tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.”