Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Başkan Kacır’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

15 TEMMUZ 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kacır, 15 Temmuz destanının, ülkemizin birlik ve beraberliğine, milli iradeye, demokrasiye kast eden hain FETÖ'ye karşı tüm Türkiye'nin tek yürek olarak karşı durduğu, yeni bir dirilişin yaşandığı gün olduğunu belirtti.

“15 Temmuz 2016 günü, telafisi imkansız ve bir o kadar da acı veren büyük kayıplar verdiğimiz, tarihimize işlenmiş kara bir gündür” ifadesini kullan Başkan Kacır, mesajında şunları kaydetti:

“15 Temmuz aynı zamanda, Milli İradeye gönül vermiş insanların, Türk Milleti’nin gerektiğinde nasıl tek yumruk olabileceğinin dünyaya en iyi şekilde gösterildiği bir gün olarak tarihimizde yerini almıştır. O karanlık gece; Allah'ın yardımı ve idarecilerimizin dirayetiyle büyük bir cesaret örneği sergileyen aziz milletin, şanlı bir direnişle hain darbe girişiminin bertaraf edilerek hainlere ders niteliğinde bir destana dönüşmüştür.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak; 800 bini aşan ortağımız, iştiraklerimiz ve çalışanlarımızla, yaşanan bu kalkışma ve akabinde olduğu gibi ülkemiz demokrasisine ve milli irademize yapılan bu hain darbe teşebbüsünü bir kez daha kınıyoruz.

Bu vesileyle başta 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı mücadelede feday-ı can edenler olmak üzere bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, gösterdiği büyük cesaret ve direnişten dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.”