Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Elmanın başkenti Akçaşehir’de hasat heyecanı

5 EKİM 2020

Elma diyarı Karaman’ın Akçaşehir kasabasında hasat başladı. Bahçelerdeki hasada Akçaşehir Tarım Kredi Kooperatifi personeli de katıldı.

Türkiye genelinde kaliteli ve yüksek rekolteye sahip Akçaşehir elması için hasat zamanı geldi. Türkiye’nin her bölgesine ve yurtdışına da gönderilen elma, hem ülke ekonomisine hem de üreticisinin kazancına büyük katkı sağlıyor. Özellikle elma üretimi konusunda Türkiye genelinde önemli bir paya sahip olan Akçaşehir’de çiftçilik yapıp da elma yetiştirmeyen yok gibi.

Elma üretimi ve ihracat hacmi bakımından da yüksek potansiyele sahip ve elmanın başkenti olarak adlandırılan Akçaşehir’in starking elması için bugünlerde bahçelerde yoğun bir çalışma başladı. Akçaşehir’de 50 yıldan daha fazla süredir elma yetiştirildiğini belirten üretici Serkan Öner (42), “Kasabamız elma üretimiyle ön plana çıkıyor. Üretim aşamalarında Tarım Kredi Kooperatiflerimiz bize her konuda yardım ediyor. Özellikle son yıllarda ürünlerimizin neredeyse tamamını Tarım Kredi alıyor. Piyasada fiyatlar Tarım Kredi sayesinde artıyor. Sadece elmada değil, ayçiçeği gibi ürünlerimiz de Tarım Krediyle değerlendiriliyor. 230 elma ağacım var ve yaklaşık 6-7 ton ürün elde ediyorum. Ürünüm bahçede iken kooperatif personeli arkadaşlar gelip ürünümüzü alıyorlar ve fiyatlarda piyasa fiyatlarının üzerinde. Bir çiftçi daha ne ister?” diye konuştu.