Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Gaziantep’te çiftçilere gübre dağıtımı yapıldı

5 MART 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği, Şahinbey Belediyesi  ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Şahinbey ilçesinde çiftçilere 1.000 ton gübre dağıtımı yapıldı.

Şahinbey Belediyesince düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Kredi Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa Aslan ile çiftçiler katıldı.

Tarımsal üretimi arttırmak ve çiftçilerin desteklenmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında düzenlenen törende konuşan Gaziantep Bölge Müdürü Aslan, Gaziantep’te belediyecilik anlamında örnek çalışmalar yapıldığını söyledi. Aslan, “Belediyecilik hizmetleri haricinde tarımsal üretimin gelişmesi ve yöremizdeki çiftçilerin desteklenmesi adına güzel çalışmalar yapılıyor. Bu anlamda belediyelerimizin çiftçimizin yanında olması ve her konuda çiftçimize destek vermesi bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olarak toprağa zarar vermeden, üretkenliği artırarak, sağlıklı ürünler yetiştirmeyi ve hayvancılık sektöründeki mera faaliyetlerini artırmak konularında her daim çiftçimizin yanında. İmzaladığımız protokol çerçevesinde Şahinbey Belediyesi tarafından çiftçilere 1.000 ton 20.20.0 gübre dağıtımı yapılacak. Dağıtımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çiftçilerimizin bereketli bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Şahinbey Belediyesinin yaklaşık dört yıldır çiftçiye her anlamda destek olduğunu belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu ise yaptığı konuşmada, "Bu destekler çok önemli. Çünkü bu destekler sayesinde Şahinbey ilçesinde 120 bin dekar olan ekim alanı % 150 oranında artış göstererek 280 bin dekar alana çıktı. Bu dağıtımlarla ekilmeyen tarlalar ekilmeye başladı. Bu da daha fazla ürün daha fazla kazanç anlamına geliyor. Bu sayede de hem memleketimiz hem de çiftçimiz daha fazla kazanıyor” diye konuştu.