Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Gaziantep’te çiftçilere taban gübresi desteği

22 EKİM 2021

Çiftçilerin üretime teşvik edilmesi amacıyla Şahinbey Belediyesi ile imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği ve GÜBRETAŞ tarafından tedarik edilen 3.000 ton taban gübresinin dağıtımı yapıldı.

Gaziantep ili Şahinbey ilçesinde, çiftçilerin desteklenmesi ve tarımsal üretimin artırılması amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor. Şahinbey Belediyesi ile Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği tarafından imzalanan iş birliği protokolü kapsamında çiftçilere 3.000 ton taban gübresi dağıtıldı. Destekleme projesi kapsamında son beş yılda dağıtılan gübre miktarı 13.070 tona ulaşmış oldu.

Gübre dağıtım törenine Tarım ve Orman Bakanlığı Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı, Mehmet Tahmazoğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Aslan, GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, bölge birliği ve kooperatif çalışanları ile çiftçiler katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Şahin, “Valimiz Davut Gül’ün önderliğinde Şahinbey Belediyemizin katkılarıyla Şahinbey’de yaşam değişti. Tarım bu sürecin sadece bir tanesi. Bu başarının sürdürülebilir halde olabilmesi için herkesin birbirine destek olması gerekiyor.  Dünyanın yaşadığı krizi bu millet Cumhurbaşkanımızın önderliğinde atlatacak ve daha güçlü Türkiye olma yolunda adımlar atacaktır. Çalışmalarından dolayı Şahinbey Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Verimi artırmamız gerekiyor

Belediye Başkanı Tahmazoğlu ise yaptığı konuşmada, ekilmeyen alanın kalmadığını belirterek “Birkaç gün önce arpa, buğday tohumu dağıtımını başladık. Şimdi de gübre dağıtımına başladık. Daha sonra ise yem dağıtımı için çalışmalara başlayacağız. Çiftçimizin ihtiyacı olanları zamanın da ve vaktinde onlara yardımcı olmak için karşılıyoruz. Pandemiden dolayı dünyanın dengesi bozuldu. Özellikle üretim anlamında sıkıntılar var. Tarım üretiminin azlığından dolayı gıda fiyatlarında ciddi bir artış var. Gübrede de aynı nedenlerden dolayı daralma var. Ancak birlik ve beraberlik içerisinde Cumhurbaşkanımızın önderliğinde daha güzel günlere gideceğiz.  Tarım Kredi Kooperatiflerinin de desteğiyle tohumdan gübreye, çiftçilerimize her ne lazımsa onu dağıtacağız. Ekilmeyen alan kalmadı. Şimdide verimi nasıl artırabiliriz, ona bakmamız gerekiyor” diye konuştu.  

Ülkemize katkıda bulunacağız

Üretimin devamlılığı için verilen desteklerin önemli olduğuna işaret eden GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “Dünyada insanlık için zor bir dönemi yaşıyoruz. Bizim insanımızın özelliğidir zor dönemlerde omuz omuza verip o zor döneleri aşmak. Bu yapılan destek töreni de bunların en önemlilerinden bir tanesi. Başkanımız verdiği destekle, üretici çalışmasıyla ülkemize katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Örnek destekler devam edecek

Çiftçilerin gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bölge Müdürü Aslan “Çiftçimizin yanındayız. Sayın Belediye Başkanımız ile birlikte çiftçilerimize tohum, gübre, yem, fide ve fidan dağıtımı yapmaya devam ediyoruz. İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerimizle birlikte arı gibi çalışıyorlar. Bu gübrenin dağıtımında bizlere destek veren GÜBRETAŞ Genel Müdürümüze de ayrı yeten teşekkür ediyorum. Şahinbey Belediye Başkanımızın vermiş olduğu desteklerle ve önceden yapılan çalışmalarla gübreleri çiftçilerimize getirebildik. İnşallah toprağımıza bereket katıp verimimizi arttırır. Türkiye’de örnek bir belediyecilik çalışması, bunları söylemek çok sıradanmış gibi görünse de gerçekten çok büyük işler başaran Şahinbey Belediye Başkanımıza ve Kaymakamımıza vermiş olduğu hizmetlerden dolayı çok minnettarız. Örnek destekler bundan sonra da devem edecek” şeklinde konuştu.