Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Genel Müdür Dr. Poyraz’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

15 TEMMUZ 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Müdür Poyraz, 15 Temmuz 2016 tarihinde Milletin hür iradesini kendi boyunduruğu altına alabileceği gafletiyle FETÖ’cü alçakların; örneği görülmemiş bir gözü dönmüşlükle ülkemize, milletimize, devletimize, toplumsal birlik ve bütünlüğümüze haince saldırdıklarını hatırlattı.

Tarihin gördüğü en büyük ihanetlerden, en alçak saldırılardan birine tanık olan milletin, o karanlık geceyi aydınlık bir sabaha kavuşturduğunu belirten Poyraz, mesajında şunları kaydetti:

“15 Temmuz darbe kalkışması ve işgal girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüşmüştür. Aziz milletimiz tıpkı Çanakkale'de, İstiklal harbimizde olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de tek yürek, tek bilek olmuştur. Kadınıyla-erkeğiyle, genciyle-yaşlısıyla destan yazan milletimiz, kendini ve milletini satan FETÖ’cü hainlere ve tüm dünyaya millet iradesinin üstünde bir güç olmadığını göstermiştir. Tankın, topun, tüfeğin, helikopterin, uçağın, füzenin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen milletimiz; demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ailesi, 800 binden fazla ortağı ve çalışanlarıyla direnişe topyekûn katkı sağlamış, onlarca ortağımız ve yakınları şehit ya da gazi olmuştur. 15 Temmuz kalkışmasında ilk andan itibaren verdiği mesajlar, demokrasi mitinglerine aktif katılım göstererek bütün kademelerindeki çalışanları ve ortakları ile bir bütün olarak milletinin yanında yer alan Tarım Kredi, çalışmalarını bugün de aynı kararlılıkla sürdürmektedir.

Türkiye, bu toprakları vatan kılan şehitlerimizin gösterdiği istikamette sonsuza dek vicdanın, insanlığın ve adaletin dünyadaki pusula ülkesi olmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Gününün 5’inci yıldönümünde vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükran dolu saygılarımı sunuyorum. Rabbim vatanımıza kast eden hainlere fırsat vermesin.”