Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Gümüşhaneli üreticilere tohum desteği

13 NİSAN 2021

Bitkisel Üretimi Geliştirme, Çayır-Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında Gümüşhane ilinde üreticilere 1 milyon 178 lira değerinde yüzde 50 hibeli 90 ton yem bitkisi tohumu desteği sağlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile İl Özel İdaresi destekleriyle Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Gümüşhane Tarım Kredi Kooperatifi tarafından tedarik edildin tohumlar, düzenlenen törenle çiftçilere dağıtıldı.

Törene, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Müdürü Osman Tomruk, İl Genel Meclisi üyeleri, kooperatif personelleri ve üreticiler katıldı.

Çayır, mera ve yem bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi, çiftçilerin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması amacıyla uygulanan proje ile alınan yonca, korunga, fiğ, silajlık mısır, yem bezelyesi ve yulaf tohumlarının dağıtımı yapıldı.

Proje kapsamında ekimi yapılacak 14 bin dekar alanda 20 bin ton yem bitkisi üretimi yapılarak 10 milyon TL net gelir elde edilmesi hedeflenirken, projeyle birlikte 14 bin dekar atıl durumda kalan tarım arazisi de üretime kazandırılması hedefleniyor.