Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kamuoyuna Duyuru

17 ŞUBAT 2023

Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, depremin bölgedeki ekonomik etkilerini en aza indirebilmek ve tarımsal üretimin devamlılığını sağlamak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizin etkilendiği deprem bölgesinde yer alan 159 kooperatifimize ait 46 adet binamız yıkılmış veya ağır hasarlı durumdadır. En önemli önceliğimiz olan çiftçilerimizin tarımsal girdi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve hizmetlerimize kesintisiz bir şekilde devam edebilmek amacıyla hizmet binası olarak ve çalışma arkadaşlarımızın barınma ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bölgeye konteyner sevkiyatlarımız devam etmektedir.

Bugün itibarıyla, bölgede bulunan 137 kooperatifimizde hizmetlerimize devam ediyor, henüz hizmet veremediğimiz 22 kooperatifimizi de en kısa zamanda aktif hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ayrıca, bölgede yer alan 160 marketimizin yer aldığı binalardan 42’si yıkılmış veya ağır hasarlı olduğundan bu marketlerimizde hizmet verememekteyiz. Geriye kalan 118 marketimizin tamamı ise vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hizmete açılmış durumdadır.

Tarım Kredi ailesi olarak, 160 yıllık köklü geçmişimizden aldığımız güçle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde Türk çiftçisine ve milletimize her türlü desteği ve hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.