Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kayseri Bölge ürün alımında 48 bin tona ulaştı

11 EYLÜL 2020

Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat illeri genelinde hububat ve bakliyat alımı yapan Kayseri Bölge Birliği; arpa, buğday ve bakliyat alımlarında 48 bin tona ulaştı. Alınan ürünün yaklaşık değeri ise 100 milyon lirayı geçti.

Kayseri Bölge Birliğine bağlı kooperatifler 20 bin tonluk çelik silo depolama kapasitesi ile bölgede hububat alımı konusunda önemli bir yer sahip. Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Tarım Kredi Yem ve Tarım Kredi Birlik şirketleri ile yapılan koordineli çalışma sonucunda, bu yıl çiftçilerden alımı gerçekleştirilen ürünlerin tutarı 2019 yılına oranla yaklaşık yüzde 66 oranında arttı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Bölge Müdürü Mustafa Odabaşoğlu; “Arpa, buğday ve bakliyat alımlarında bölgede önemli derecede söz sahibi olan kooperatiflerimiz, bu ürünlerin birçoğunu üreticinin tarlasından teslim alarak üreticileri nakliye masrafından da kurtarmaktadır. 2020 yılı ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında şu ana kadar yaklaşık 33 bin ton arpa, 10 bin ton buğday ve 5 bin ton bakliyat olmak üzere toplam 48 bin ton ürün alımı yapıldı. Her zaman olduğu gibi bu alım sezonunda da, mesai saatleri içerisinde olduğu gibi mesai saatleri dışında da bütün personelimizle ortaklarımız ve diğer çiftçilerimizin hizmetindeyiz.” dedi.

Kayseri Bölge Birliğince, ürün alım faaliyetlerinde yıl sonuna kadar 150 milyon TL’lik alım hedefleniyor.

Semih ÖZER / KAYSERİ