Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi 1616’ncı Kooperatifini Kocaköy’de açtı

20 OCAK 2023

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde yer alan Kocaköy Tarım Kredi Kooperatifi düzenlenen Kuruluş Genel Kurul Toplantısı ile faaliyete başladı. Yönetim Kurulu belirlenen kooperatifin açılış törenine çiftçiler büyük ilgi gösterdi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Kocaköy Tarım Kredi Kooperatifi açıldı. 2019 yılından bu yana Diyarbakır Tarım Kredi Kooperatifi hizmet bürosu olarak faaliyet yürüten 2972 Sayılı Kocaköy Tarım Kredi Kooperatifi,  15 Aralık  2022 tarihli Tarım ve Orman Bakanlığı oluru ile gerçekleştirilen Kuruluş Genel Kurul Toplantısı ile faaliyetlerine başladı.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Musa Takımcı ve Cahit Yıldız, Merkez Birliği Denetçisi Osman Önder, Müşteri Ortak Değerlendirme Politikaları Süreçleri Daire Başkanı Ahmet Çağrı Tatar, Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Haşım Yılmaz, Malatya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Çakmak, Aydın Borizan, Ahmet Doğan, Feti Çeliker, Şevket Toraman, Bölge Birliği Denetçisi Mücahit Balın, Bölge Müdürü A. Cüneyt Erdoğan, Merkez Birliği Kurumsal Mimari Müdürü Caner Çelebi, Bölge Birliği Müdür Yardımcıları Ahmet Furkan Acet, Erdinç Dişoğlu ve kurucu ortakların katılımı ile başlayan Kuruluş Genel Kurul Toplantısı Bölge Birliği Yönetmeni Kıvanç Kaya’nın divan başkanlığında gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Başkan Köksal Kacır, “Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olarak tohumdan gıdaya, yemden gübreye, sulama sistemlerinden sigorta işlemlerine çok geniş bir alanda üreticilerimize hizmet vermeyi tüm hızımızla sürdürüyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ülkemizde kooperatifçilik dendiğinde ilk akla gelen kurumdur” dedi.

“Ülke tarımının en büyük destekçilerindeniz”

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1,5 asırlık tecrübeyle hizmet verdiğini kaydeden Kacır, “Ülke sathında teşkilatlanmış ve bünyemize kattığımız 1616. Kooperatifimizle birlikte ülke tarımının en büyük destekçilerinden biri olmaya devam edeceğiz. Tarım; gıda üretimi başta olmak üzere ekonomik ve sosyal hayatımızın tartışmasız en önemli ayağı konumunda. Tarımın, gıdanın, sürdürülebilir üretimin önemini yaşadığımız pandemi döneminde daha da iyi anladık. Gıdaya ulaşım, kaliteli gıdaya uygun fiyatlarla erişim, yerli ve milli imkânlarla üretimin yapılmasıyla mümkün. Biz Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olarak burada devreye giriyoruz. Aynı zamanda çiftçilerimizin el emeği ürünlerini aracısız bir şekilde halkımıza ulaştırmak için çalışıyoruz. Her geçen gün bir yenisini açtığımız Kooperatif Marketler halkımızdan büyük ilgi görüyor. Bizler de Kooperatif Market raflarını çiftçilerimizin ürettiği ürünlerle dolduruyoruz. Bu vesileyle bir kez daha emeklerinden dolayı çiftçilerimize ve kooperatif çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kuruluş Genel Kurul Toplantısı sonrası Kooperatif binasında kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.